Gaziantep Nizip Belediyesi Personel Alımı

Gaziantep Nizip Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Nizip Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Gaziantep Nizip Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Gaziantep Nizip Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Gaziantep Nizip Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Nizip Hakkında
Nizip, Gaziantep vilayetine bağlı olan kaza.

Gaziantep vilayetinin en büyük ilçesidir. Nizip kazasında ziraat ve tarıma bağlı sanayi epey gelişme göstermiştir. İklim olarak karasal iklim görülür. Antep fıstığı ve Zeytin bahçeleri yaygın olarak görülmektedir. Bu bahçelerden elde edilmiş olan Antepfıstığı ve Zeytin Meyveleri işlenmeden pazara sürülemez. Bunları işleyecek 100’den çok orta ölçekli tesis ve işletme bulunmaktadır. Karasal iklimde yetişen zeytinlerin aroması ve kokusu fazla yoğundur. Nizip kazasında elde edilmiş olan zeytinlerin kendine mahsus aroması bulunur. Bu zeytinyağından sağlanan sabunları ünlüdür. 1960’lı senelerde ülkemizin Sabun ihtiyacının %90’ı Nizip ilçesindeki Sabun Fabrikalarında üretilmekteydi. Zeugma, diğer ismiyle Belkıs harabeleri ilçeye 8 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.Nizip kazasının tarihi Milattan Önce 2000 senesine kadar gider. 1517 senesinde Yavuz Sultan Selim Nizip’i Osmanlı Devleti topraklarına eklemiştir. İlçe, Fırat nehrinin ortaya getirmiş olduğu Orta Mezopotamya havzasında yer almaktadır. Gaziantep-Nusaybin demiryolu başka bir deyimle Bağdad Demiryolu ve E-90 karayolu ile Çukurova Otobanı da kazadan geçer. Gaziantep İli, Nizip İlçesi’nin 10 kilometre doğu tarafında bulunan Belkıs Köyü’nde, Fırat Irmağı kıyı bölgesinde, Zeugma Antik Kenti yer almaktadır. Tarih öncesi çağlardan bu yana durmaksızın iskan yayınlayan bu yerleşimin ehemmiyeti, Fırat Irmağı’nın en kolay geçit verdiği iki konumdan birisinde olmasıdır. Aslına bakarsanız “Zeugma” ismi de “köprübaşı” ya da “geçit yeri” benzeri bir mana taşımaktadır. Son zamanlarda, üzerinde fıstık ağaçlı yetişmiş bulunan, 3-4 metre genişliğinde toprak tabakasıyla örtülü durumdadır. Tahmin edilen 20 bin dönümlük bir arazi üstüne inşa edilmiş olan bu antik şehrin 1/3’ü, su tutulması Ekim 2000tarihinde tamamlanmis olan Birecik Barajı göl konumu altında kalmistir.

Nizip tarıma bağlı sanayi ve ticaret bölgesi durumundadır. Sabun, Antep fıstığı, zeytin, mercimek, buğday, arpa ve bağcılık çalışmaları üstüne kurulu farklı sanayi kuruluşları ilçeyi ekonomik açıdan canlı tutmaktadır. Bilhassa zeytinyağı imalatı yaygın olarak görülmektedir.

İlçenin 10 kilometre kuzey doğu bölgesinde Belkıs (Zeugma) kenti kalıntıları yer almaktadır. İlçe içerisinde Karpuzatan mesire yeri, eski kilise, Taşbaş dağı gezilip görülebilecek yerlerden bir tanesidir. İlçe merkezinde yeni park ve dinlenme sahaları yer almaktadır. Birecik Barajı civarına imal edilen seyir tepesi ve mesire konumu gezilebilecek bölgeler arasında yer almaktadır. Yine taşbaş mesire alanı da gezilebilir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. cemal diyor ki:

    Dizel bakim ustasi oto bakim

BİR YORUM YAZ