Gaziantep İslahiye Belediyesi Personel Alımı

Gaziantep İslahiye Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. İslahiye Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Gaziantep İslahiye Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Gaziantep İslahiye Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Gaziantep İslahiye Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

İslahiye Hakkında
İslahiye, Gaziantep vilayetinin güneybatı bölgesinde bulunan ve geçim kaynağı ziraat olan bir kazadır. İdari bakımdan Gaziantep ilinin bir kazası olmasına karşın Akdeniz Bölgesinin bir kazasıdır. Lakin Akdeniz Bölgesi’nin doğu ucunda bulunmasından ötürü iklim, bitki örtüsü ve tarımsal icraatlar yönünden Akdeniz Bölgesini çağrıştırır.

İlçe içerisinde üzüm festivalleri gerçekleşmektedir.Akdeniz Bölgesinin doğu kısmında, Gaziantep İli’ne bağlı olan bir kaza olan İslahiye’nin, doğu bölgesinde Merkez kaza, doğu ve güneydoğu bölümünde Kilis, güney ve güneybatı bölgesinde Hatay, batı bölgesinde Osmaniye, kuzey ve kuzeydoğu tarafında Kahramanmaraş, güney bölgesinde de Suriye yer almaktadır. Gaziantep ilinin batı tarafında bulunan kaza arazilerinin batı ve doğu tarafı engebeli, orta alanları ise düzlüktür. Batı bölgesinde Nur Dağlarının doğu uzantıları, doğu bölgesinde ise, Sof (Kartal) Dağı yer almaktadır. İslahiye Ovası bu dağların içinde güneybatı-kuzeydoğu yönünde uzanmaktadır. Bununla birlikte tektonik kökenli olan bu ova, Kahramanmaraş-Hatay çöküntü sahasındadır. Nur ve Sof Dağlarından doğan fazla sayıdaki çay ve dereler ovayı suladıktan sonrasında Asi Nehri’ne katılır. Bu nehirlerin en ehemmiyetlisi Karasu Çayı’dır. Bu çayın üstüne sulama ve taşkınları önlemek amacı ile Tahtaköprü Barajı faaliyete geçirilmiştir. İlçenin doğal bitki örtüsü makidir. Yüksek yerlerde (HIZIRLI YAYLASI) (hınzırlı yaylası) ormanlık alanlara da denk gelinir.

İlçenin deniz düzeyinden yüksekliği 518 metre olup, Gaziantep iline 88 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Yüzölçümü 1.513 kilometrekare, toplam nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ise 59.911 şeklindedir.
İklim özellikleri itibariyle Akdeniz iklimi ile Karasal iklim içinde geçiş özelliği gösterir. Daha fazla Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Kimi seneler coğrafi pozisyonu ve sıcaklık tesiriyle kışlar şiddetli geçer. Yazların şiddetli sıcak olmaktadır.

İlçe ekonomik durumu tarım, hayvancılık ve ormancılığa bağlı durumdadır. Yetiştirilmiş olan öncelikli bitkiler, buğday, soğan, şeker pancarı, pamuk, arpa, baklagiller, zeytin, sarımsak, soya fasulyesi, mısır ve üzümdür. Su boylarında sebzecilik gerçekleşmektedir. İlçenin dağlarla kaplı kesimlerinde hayvancılık ve ormancılık ön planda bulunmaktadır. Sığır, koyun ve kıl keçisi yetiştiriciliği yapılır. İlçe topraklarında boksit ve dolomit yatakları yer alır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ