Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gaziantep Hakkında
Gaziantep, eski ve halk arasındaki ismiyle Antep, ülkemizin bir vilayeti ve en fazla nüfusa sahip sekizinci kenti. 2013 baz alınarak 1.844.438 nüfusludur. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan sanayi ve gelişmişlik açısından birincidir. Ek olarak Gaziantep, ülkemizin hâla yaşanılan en eski şehri olup Dünya’nın da hâlâ yaşanılan en eski şehirlerinden bir tanesidir. Bunların dışında Gaziantep, ülkemiz sanayisi ve ticaretinde de son derece önemli bir yer tutar. Bu durumun nedenleri içinde Anadolu ile Orta Doğu içinde bir pozisyonda yer alması ve liman kentlerine yakın olması sayılabilir. Simgeleri içinde Gaziantep Kalesi, baklava, antepfıstığı, Zeugma ve bakırcılık gösterilebilir.

Coğrafya ve İklim
İl merkezi, kuzeyde ve kuzeybatı tarafında Kahramanmaraş, kuzeydoğu tarafında Yavuzeli, doğu tarafından Nizip, güneydoğu tarafında Oğuzeli, güney bölümde Kilis, güneybatı tarafında İslahiye ve batı tarafında Nurdağı ile çevrelenmiştir. Gaziantep ilinde fazla sayıda pınar olmasına rağmen hiç doğal göl mevcut değildir. Bu nedenle kentin birçok yerine suni göller ve barajlar faaliyete geçirilmiştir. Gaziantep kenti, Gaziantep Platosu üstüne inşa edilmiştir. Gaziantep ilinden başlayan Alleben Deresi iki merkez ilçeyi birbirinden böler. İl merkezinin yakınında hiç doğal orman yer almaz. Bundan dolayı vilayet etrafında kızılçam ağaçlarından oluşmuş olan suni ormanlar oluşturulmuştur (dülükbaba ve burç ormanlıkları). İl merkezi 2. derece deprem bölgesinde bulunmaktadır.Durumu nedeniyle Gaziantep vilayetinde Akdeniz iklimi ve Karasal iklimin bir karışımı yaşanmaktadır. Hava bilhassa Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında fazla sıcaktır. Aralık, Ocak ve Şubat aylarında ise fazla soğuktur. Gaziantep ilinde ölçülen en yüksek sıcaklık 42 derece, en az sıcaklık ise -13 derece şeklindedir.
Haziran-Eylül içinde Gaziantep, minimum yağışı alır. En fazla yağışı ise Aralık-Şubat içinde alır. Mevsim farklılaşırken gündüz ve gece içinde çok büyük bir sıcaklık farkı yer alır. Denize kıyısı olmaması nedeniyle şehirde nem oranı çok azdır. Bu nedenle hava fazla sert değildir.

Demografi
1927 senesi nüfus sayımında 214.499 olan vilayet nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre geçen 70 sene içinde %534 nispetinde yükseliş kaydetmiştir. Bu yükseliş ücreti aynı dönem için ülkemiz bazında % 317 durumuna gelmiştir. Gaziantep uzun seneler göz önüne alınmış olduğunda ülkemiz nüfus yükseliş hızının fazla üstünde bir nüfus artışı kaydetmiştir. Bu durumun nedeni ise fazlaca derecede göç almasıdır.

Ekonomi
Gaziantep ulaşım imkanları ve liman kentlerine yakın olması nedeniyle ekonomik yönden ülkemizin en zengin şehirlerindendir. Gaziantep ilinde bulunan en dikkat çekici geçim kaynakları, tarım, hayvancılık, enerji kaynakları, el sanatları, sanayi ve ticarettir. Güneydoğu Anadolu Projesi’nin tamamlanması ile şehirde tarımın daha gelişmesi umut ediliyor.
Maden kaynakları yönünden çok fazla fakir olan Gaziantep ilimizde fosfat, manganez ve boksit çıkarılır.

Gaziantep, sanayi ve ticarette fazla gelişme göstermiştir. Şehirdeki tüm büyüme özel sektörün çabaları ile oluşmuştur. Gaziantep vilayetinde ülkemizin en büyük sanayi sitesi bulunur. Ek olarak Gaziantep, ülkemizin sanayi ve ticaretinde 5. sırada bulunmaktadır. Yakın tarihe kadar ticareti yüksek oranda sınır kaçakçılığına dayanan Gaziantep, şimdi gelişmiş bir ticaret merkezi hâline ulaşmıştır. Gaziantep ilinde bulunan en dikkat çekici endüstri dalları pamuk ve akrilik iplik, halı, un, irmik, makarna, gıda maddeleri, bitkisel yağ, plastik, deterjan imalatı ve deri üretimidir.
Gaziantep vilayetinin yurt düzeyinde ihracat hissesi %13 şeklindedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ