Gaziantep Araban Belediyesi Personel Alımı

Gaziantep Araban Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Araban Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Gaziantep Araban Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Gaziantep Araban Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Gaziantep Araban Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Araban Hakkında
Araban, Gaziantep vilayetinin bir kazasıdır.

Yavuz Sultan Selim döneminde bölge, Osmanlı topraklarına 1517 senesinde katılmış, 1523 senesinden sonrasında Birecik Sancağı’nın Rumkale ilçesine bağlı duruma getirilmiştir. Gaziantep vilayetine bağlı olan Araban, Cumhuriyetin ilan edilmesinden sonrasında Altıntaş adlı bir belde durumundayken, ismi sonradan değişmiştir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunmaktadır. Güney bölgesinde Karadağ ve Yavuzeli kazası, kuzey bölgesinde Adıyaman vilayetinin Besni İlçesi, batı bölgesinde Kahramanmaraş vilayetinin Pazarcık kazası, doğu bölgesinde ise Fırat Nehri ve Şanlıurfa ilimizin Halfeti ve Bozova kazaları ile çevrelenmiştir. Gaziantep vilayetinin kuzeydoğu tarafında 250 kilometrekarelik genişlikte bulunan Araban Ovası’nda bulunmakta olup, adını da bu ovadan almıştır.Araban 1000–1500 metre yüksekliğinde bir yayla üstünde bulunmaktadır. İlçe arazilerinin çevresi dağlarla dönüştürülmüştür. Batı bölgesinde Kartal (Sof) Dağları doğu-batı yönünde uzanmaktadır. Kuzey tarafında Beşparmak dağları ile çevrelenmiştir. İlçe Fırat Nehri’nin batı bölgesinde ve bu dereye akan karasu Irmağı’nın kenarında bulunmaktadır. Fırat nehri Araban ilçemizin Şanlıurfa vilayeti ile doğal hududunu çizer. Karasu Araban Ovası’nın içinden geçerek Fırat’a akar.

Gaziantep iline 67 kilometre uzaklıkta bulunan kaza, denizden 610 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yüzölçümü 534 kilometrekaredir.

Tarım en dikkat çekici geçim kaynağı olmuştur. Pamuk, buğday, arpa, mısır, mercimek tarımı öncelik taşımaktadır. Yer, yer meyve ve sebze bahçeleri görülse de bu ailelerin günlük ve dönemlik gereksinimlerini karşılamaya dönüktür. Sanayi ve turizm yol katetmemiştir.

İlçeye bağlı olan iki belediye bulunur. Bunlar Araban ve Elif Belediyesidir.

Sahada birçok yerde tarihi zenginlik dikkat çekmektedir: Araban’ın kaleleri, harabeleri, ilk çağlardan kalmış olan tarihi öneme haiz mezarlıklar ve birçok bölgede yazıtlar.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Erdem AKPINAR diyor ki:

    ŞAHSIM 2 YIL 7 AY OLARAK UZMAN ÇAVUŞ OLARK GÖREV ALDIM.SAGLIK SORUNLARIMDAN DOLAYI BULUNDUGUM GÖREVDEN AYRILMAK ZORUNDA KALDIM.BELEDİYE BÜNYESİNDE BOŞ OLAN KADRODA GÖREV ALMAK İSTİYORUM GEREGİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM.

BİR YORUM YAZ