Eskişehir Sivrihisar Belediyesi Personel Alımı

Eskişehir Sivrihisar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Sivrihisar Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Eskişehir Sivrihisar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Eskişehir Sivrihisar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Eskişehir Sivrihisar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sivrihisar Hakkında
Sivrihisar, Eskişehir ilinin en büyük kazasıdır. Nasreddin Hoca, Yunus Emre, Aziz Mahmut Hüdai, Hızır Bey gibi son derece önemli Türk büyüklerinin bu kazadan çıkmış olduğu iddia edilmektedir. Ankara ilimize 120 kilometre Eskişehir iline 90 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 1926 yılından evvel Ankara ilimizin ilçesiydi.

Sivrihisar 1289 yılında Osmanlı egemenliğine girdi. Bir mühlet sonrasında, Osman Bey Sivrihisar’la beraber tüm Eskişehir çevresinin idaresini kardeşi Gündüz Beye bırakmıştır.Sivrihisar İlçesi Milattan Önce 7. yüzyılda kurulmuş olduğu tahmin edilmektedir. Bu çağlarda FRİGLERİN yerleşme yerlerinden biri durumuna gelmiştir. Etrafında yer alan PESSİNUS (Ballıhisar) GORDİON ve MİDEON benzeri ehemmiyetli kentler sebebiyle büyüyememiştir. Bu zamanlarda kentin namına PALİA denildiği bilinmektedir.

Bizanslılar döneminde ise JÜSTİNİANAPOLİS ismini verilmiştir. Bizans’ın en kuvvetli imparatoru olan JÜSTİNYEN ( M.S.527-567 ) tarihleri içinde, İlçemize ismini vererek burayı Hıristiyanlığın merkezi durumuna getirmiştir.

Sivrihisar milattan sonra 800 senelerinde dini açıdan, önce piskoposluk, sonrasında da metro polislik vazifelerini gerçekleştirmiştir. Bu devir ilişkin eserler İlçemizde yer almaktadır. 1074 senesinde Sivrihisar’a Selçukluların yerleşmesi dahil, İlçenin isminin KARAHİSAR olmuş olduğu kabul edilmektedir.

Sivrihisar 1289 senesinde Osmanlı Devleti sınırları içine geçmiştir. 1684 senesi Osmanlılar zamanında ilçe teşkilatı kurulmuştur. Sivrihisar idari açıdan 1846 senesinde Ankara iline, 1912 senesinde da Eskişehir İline bağlı duruma getirilmiştir. İlçe 20 Eylül 1921 senesinde de düşman işgalinden kurtarılarak egemenliğine kavuşmuştur.

Coğrafi Yapı: Sivrihisar kazasının yüzölçümü 2987 KM/2 olup, denize olan yüksekliği 1070 metre yüksekliğindedir. Sivrihisar topraklarının oldukça fazla bölümü ova görünümünde ise de, dönem dönem yüksek dağ ve kayalıklar arazideki düzlüğü bozmaktadır. İlçemizdeki en dikkat çekici yükseltiler Sivrihisar dağlarıdır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kübra Güngör diyor ki:

    Peyzaj aliminiz var mi acaba?

BİR YORUM YAZ