Eskişehir Sarıcakaya Belediyesi Personel Alımı

Eskişehir Sarıcakaya Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Sarıcakaya Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Eskişehir Sarıcakaya Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Eskişehir Sarıcakaya Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Eskişehir Sarıcakaya Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sarıcakaya Hakkında
Sarıcakaya, Eskişehir vilayetinin bir kazasıdır. Osmanlı zamanında İzmit Sancağının Göynük Ilçesine bağlı durumundayken, hemen sonra 1884 senesinde Söğüt’e bağlı duruma getirilmiştir. Cumhuriyet zamanında 1944 senesinde Eskişehir merkez kazasına bağlanmış, 1958 senesinde Eskişehir vilayetine bağlı olan bir kaza merkezi haline gelmiştir. 1990’da Mihalgazi’nin ayrılmasıyla bugünkü sınırlarına gelmiştir.Sakarya nehri kenarına kurulu kazanın vilayet merkezine mesafesi 47 kilometre mesafede bulunmaktadır. Sarıcakaya kazasının kuzey batısında Yenipazar, kuzey bölgesinde Göynük, doğu bölgesinde Nallıhan, batı bölgesinde Mihalgazi ve İnhisar, Güney bölgesinde ise Alpu ve Merkez ilçeleri bulunur. Deniz düzeyinden yüksekliği 220 metre olan kaza İç Anadolu Bölgesinden ayrı şeklinde “mikroklima” iklim sistemine haizdir ve Karadeniz Bölgesi’nde bulunur. Bu yönden Akdeniz iklim özelliklerini çağrıştırır.

Tahminen 8000 nüfusa haiz kazanın ekonomik durumu tarıma bağlı durumdadır. Sebze ve meyve yetiştiriciliği epey gelişme göstermiştir. İlçe arazisinin %50 si ormanlarla serili vaziyettedir.

İlçe mermer açısından varlıklıdır. Farklı mermer ocaklarından çıkarılmış olan mermer işlenmek suretiyle Afyon Eskişehir gibi merkezlere gönderilmektedir. Sarıcakaya kazasına bağlı olan 9 köy yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ