Eskişehir Mihalıççık Belediyesi Personel Alımı

Eskişehir Mihalıççık Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Mihalıççık Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Eskişehir Mihalıççık Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Eskişehir Mihalıççık Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Eskişehir Mihalıççık Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Mihalıççık Hakkında
Mihalıççık, Eskişehir vilayetinin bir kazasıdır. İlçe merkezi, Eskişehir iline yaklaşık 90 kilometre mesafede, 3000 kişinin yaşamış olduğu bir beldedir. 1915 yılına değin Ankara ilimizin ilçesiydi ve Büyük Taarruzdan çok kısa bir zaman Yunan işgali altında kalmıştır.Belde halkı geçimini tarım ve hayvancılıktan kazanmaktadır. İlçe toprakları çoğunlukla dağlarla kaplı ve ormanlık alanlardan oluşmaktadır. Arazi yapısı ve ulaşım yollarına uzak olması gelişimine mani olmuş ve akabinde göç olmuştur. Bilhassa cumhuriyetin ilk senelerinde, öğretmenler Mihalıççık köylerinden ülkemizin dörtbir yanına dağılmış, eğitimin büyümesinde büyük katkıları olmuştur. Sanayisi bulunmayan ilçe merkezi, doğallığın kaybetmemiş tipik bir Anadolu beldesidir. Kuzey bölgesinde Sündiken dağları uzanmaktadır. Sakarya Nehri kazanın kuzey tarafından dökülür. Bu nehir üstünde yer alan Sarıyar ve Gökçekaya barajları ve elektrik santrallarıda Mihalıççık ilçesinde yer almaktadır.

Yunus Emre’ye ilişkin türbe ve kabir de ilçeye bağlı olan Yunusemre nahiyesinde kalır. Bu beldede ek olarak Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları tren istasyonu bulunmaktadır. Anadolu Selçuklularından kalmış olan Çalçı Cami, Türk-İslam mimarısının hoş örneklerinden bir tanesi olup, Çalçı Köyü’nde yer almaktadır. Ayrıcı yeniden Selçuklular döneminden kalmış olan Çalçı Çeşmesi görülmeye değer güzelliktedir. İlçe içerisinde Yarıkçı köyünde de şifalı sularıyla tanınmış kaplıcalar bulunur. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ