Eskişehir Mihalgazi Belediyesi Personel Alımı

Eskişehir Mihalgazi Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Mihalgazi Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Eskişehir Mihalgazi Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Eskişehir Mihalgazi Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Eskişehir Mihalgazi Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Mihalgazi Hakkında
Eskişehir vilayetinin bir ilçesidir. 14. asırda Köse Mihal tarafınca Gümele ismiyle inşa edilmiştir. Eski zamanlar Sultanönü (Eskişehir) sancağına bağlı olan köyken, sırayla önce Göynük kazasıyla beraber önce Bursa, sonrasında Bolu sancaklarına bağlı duruma getirilmiştir. 1868 senesinde Gümele, Kastamonu vilayetinin Bolu Sancağının Göynük ilçesine bağlı olan köydü. 1894 senesinde Bilecik vilayetinin Söğüt kazasının İnhisar bucağına bağlandı. Ancak, köylük durumu 32 sene sürmüştur.Köy halkı, Büyük Taarruz esnasında İnhisar’dan gelmiş olan Yunan silahlı gücünü püskürtmüştür. Mustafa Kemal Atatürk, köyün başarısını ödüllendirerek ismini Mihalgazi’ye çevirmiştir. Aynı sene Mihalgazi İnhisar’dan ilişkisi kesilerek Söğüt’e bağlı olan bir nahiye haline gelmiştir. Bu vaziyetini 1944 yılına değin koruyan Mihalgazi ilçemiz, 1944 senesinde Eskişehir ilinin Merkez kazasına, 1958′ senesinde de Sarıcakaya kazasına bağlı duruma getirilmiştir. 1967 senesinde kasaba olan Mihalgazi, 1990 senesinde ilçe yapılmıştır. 4 köyü 1 kasabası (Alpagut) bulunmaktadır. Mihalgazi Belediyesi, Merkez kazası dışında yer alan diğer kaza ve kasaba belediyeleri gibi Eskişehir Büyükşehir Belediyesine bağlı duruma getirilmiştir.

İlçede Mihalgazi İlköğretim Okulu yer alır. Okula taşımalı olarak şu köylerden üniversiteliler gelir: Demirciler, Karaoğlan, Bozaniç, Sakarılıca (1992-2009 arası belde durumundaydı). Ek olarak kaplıcaları bulunur.

Sündiken Dağları ve Bolu Dağının içinde bulunur. Yeşillik fazla bulunur, Eskişehir vilayetinin sezonluk sebze ve gereksinimini giderir. Sakarya nehri kazaya başka bir zenginlik katar. İlçe coğrafi olarak Karadeniz Bölgesinde yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ