Eskişehir İnönü Belediyesi Personel Alımı

Eskişehir İnönü Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. İnönü Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Eskişehir İnönü Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Eskişehir İnönü Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Eskişehir İnönü Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

İnönü Hakkında
İnönü, Eskişehir vilayetinin bir kazası. İstanbul-Eskişehir demiryolu ve Bozüyük-Kütahya karayolu üzerinde bulunmaktadır.

Kasabanın kuzey bölgesinde, şimdiki ismi Eserönü olan mevkideki kalıntılardan elde edilmiş olan sütun başlıklarının incelenmesinden varılan neticeye nazaran, kasabanın kurucuları Frigler’dir.

Romalıların Anadolu’ya yerleşmesinden sonrasında milattan sonra 395 senesinde Bizans İmparatorluk toprakları arasına dahil olmuştur bu günümüzde İnönü kalesi demiş olduğumuz Bizans yapısı inlerden ve Kandilli köyünden çıkan tarihi eserlerden tespit edilmiştir. Bizanslar döneminde kasabanın şimdiki yerine yani kayaların önüne çekilmiş olduğu bilinmektedir. Kasabanın Bizanslılar döneminde isminin Basilika olmuş olduğu anlaşılmıştır.Osmanlı zamanında önce Anadolu eyaletine, sonrasında Hüdavendigar iline bağlı olan; merkezi Bilecik olan Ertuğrul sancağına bağlı olan Söğüt ilçesine bağlı olan bir köy olan İnönü, Büyük Taarruz’da 1. ve 2. İnönü Muhabereleri’nin geçmiş olduğu mekandır. 1920 senesinde Yunan işgaline maruz kalan ve 4 Eylül 1922 senesinde işgalden kurtulan İnönü köyü, 1923 senesinde vilayet yapılan Bilecik vilayetinin Söğüt kazasına bağlı olan köy statüsüne kavuştu. 1926 senesinde Söğüt ilçesinden bölünen Bozüyük kazasına bağlı olan nahiye merkezi olan İnönü, 1963 senesinde merkez kazasına bağlandı. İnönü, 1987 senesinde ilçe yapıldı.

Türk Hava Kurumu’na bağlı olan Türkkuşu Genel Müdürlüğü’nün İnönü Eğitim Merkezi, Türk Hava Kurumunun İnönü Eğitim Merkezi burada yer almaktadır. Ek olarak İnönü kaza hudutları içinde, Ford Otosan, Yurtbay Seramik, Seranit Seramik, Deniz Porselen benzeri ünlü endüstri tesisleri de yer almaktadır.

İlçe içerisinde bir adet Ana Okulu, bir adet İlkokul, bir adet Ortaöğretim, bir adet Düz Lise, bir adet Meslek Lisesi yer almaktadır. Gerek kaza içerisindeki üniversiteliler gerekse kazanın köylerinden taşımalı olarak gelmiş olan üniversiteliler bu eğitim müesseselerinde eğitimlerini devam ettirmektedirler.

2009 ADNKS’ne göre kaza merkez nüfusu 4083, köyleriyle beraber kaza nüfusu 7424 şeklindedir. İlçe İstanbul-Antalya kara yolu üstünde bulunmakta olup Kütahyavilayetimize 63 Bursa vilayetine 120 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Eskişehir iline 36 kilometre olduğu için banka, sağlık merkezi, okul benzeri devlet dairelerinde personellerin çoğu Eskişehir vilayetinde ikamet etmekte günübirlik gel gitleri olmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ