Eskişehir Han Belediyesi Personel Alımı

Eskişehir Han Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Han Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Eskişehir Han Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Eskişehir Han Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Eskişehir Han Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Han Hakkında
Han Eskişehir vilayetinin bir ilçesidir. Coğrafi açıdan Ege Bölgesi içinde bulunur.Kanuni Sultan Süleyman devrine ilişik Mühimme Defterinde Han, Han-ı Barçın Oynaş ilçesi şeklinde geçmekte ve 119 adet köyünün bulunmuş olduğu belirtilmektedir. Hudutları ise bu günkü Emirdağ ilçesinin hepsi, İscehisar ilçesinin kuzey bölümleri, Bayat ilçesinin hepsi, Sivrihisar’ın bir bölümü, Haymana ilçesinin bir kesmini kapsamaktadır. Hem de bugün Sultandağı’na bağlı olan Çaykışla’nın, maliye müdevver defterinde Han’a bağlı olduğu yazılıdır. Daha sonra önceden kendisine bağlı olan Emirdağ ilçesine bağlanmış ve 1963 senesine değin Afyon ilinin (günümüzdeki Afyonkarahisar) vilayetine bağlı olan bu kazanın parçası haline gelmiştir. Hemen sonra Çifteler kazasına nahiye şeklinde bağlanan Han, 15 Mayıs 1967 senesinde kasaba, 20 Mayıs 1990 senesinde çıkarılmış olan 3644 sayılı Yasa ile ilçe durumuna getirilmiştir. Daha evvel Afyonkarahisar vilayeti İscehisar ilçesine dahil Gökçeyayla köyü 16.02.1993 tarih ve 93/41433 sayılı kararla Han kazasına bağlı duruma getirilmiştir.

Barçın’ın kelime manası ipek haşeresi yetiştiricisi olup, o periyotta alanda ipek haşeresi yetiştiriciliği ile uğraşıldığı bilinmektedir.

2013 Türkiye İstatistik Kurumu datalarına bakılırsa nüfus bilgisi 2.276 olup 11 köyden oluşmuştur. İlçe içerisinde 1 sağlık ocağı bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ