Eskişehir Günyüzü Belediyesi Personel Alımı

Eskişehir Günyüzü Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Günyüzü Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Eskişehir Günyüzü Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Eskişehir Günyüzü Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Eskişehir Günyüzü Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Günyüzü Hakkında
Günyüzü, İç Anadolu Bölgesinde Eskişehir vilayetine bağlı olan bir ilçedir.

Kozağacı isminde bir köy olarak kuruluşu gerçekleşen Günyüzü, 1932 senesinde nahiye (bucak), 1972 senesinde belediye teşkilatı oluşturulmuş, 20 Mayıs 1990 tarih ve 20523 sayılı Resmi Gazete’de yayına geçen 3644 sayılı kanunun çıkmasıyla müstakil İlçe olmuş, 6 Ağustos 1991 yılında resmen faaliyetlere başlamıştır.

Osmanlı Arşiv belgelerinden XVI. asırda Sultanönü sancağı ve Eskişehir için gerçekleşen araştırmada;

Günyüzü beldesinde yer alan dirliklerin hepsi sipahi tımarı şeklindeydi. İnönü ilçesinde 21 tımar, Günyüzü kasabasında ise 9 tımar yer alıyordu. ve Ek olarak, Günyüzü Tabi-i Sivrihisar Sultanönü sancağı Serpiyade’sine bağlı olan nahiyedir.Konya İlinin Yunak ve Çeltik İlçelerine giden yol güzergahı üzerinde yer almaktadır. Ek olarak, kaza hudutları içinde üç yayla ve mandıra yer almaktadır.

Batı bölgesinde Yazır (1.5 nm), kuzey bölgesinde Hamamkarahisar (4.1 nm) ile Çardaközü (3.3 nm), doğu bölgesinde Beyyayla (Sürez) (1.7 nm) ve güney bölgesinde Gecek (1.0 nm) şeklinde yaşam bölgeleri konumlanır. Eskişehir İl Merkezine 135 kilometre, Sivrihisar kazasına 39 kilometre, başşehir Ankara ilimize 118 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Tasarlanan yeni sivrihisar-polatlı-günyüzü-yunak yolu projesinde yeni kavşak bademlik fabrikalarından 15 kilometre daha doğu tarafından yaklaşık olarak Oğlakçı köyünün girişinden planlanmıştır.

İlçe iklimi, kara iklimi etki alanı içerisinde bulunmaktadır.

İlçe Merkezine bağlı olan iki belde, 14 köy ve köy hüviyetine haiz 3 tane yayla yer almaktadır. Nüfusun tahminen %28′ i kaza merkezinde ve kasabalarında, %72’si köylerde ve yaylalarda oturmaktadır. 2000 senesi nüfus araştırmasına nazaran nüfusu TUIK verilerine göre 16.500 şeklindedir.

İlçe ekonomik durumu tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne endekslidir. Arpa, buğday, yulaf, haşhaş, ayçiçeği ve şeker pancarı yetiştiriciliği yapılmaktadır. Günyüzü kazası kavun diyarı olarak da bilinmektedir. İlçe içerisinde büyük sanayi kuruluşu yer almaz.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ