Eskişehir Çifteler Belediyesi Personel Alımı

Eskişehir Çifteler Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çifteler Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Eskişehir Çifteler Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Eskişehir Çifteler Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Eskişehir Çifteler Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çifteler Hakkında
Çifteler, İç Anadolu Bölgesi’nde, Eskişehir vilayetine bağlı olan bir kazadır.

Sultan Mahmut namına 1815 civarında kuruluşu gerçekleşen Çiftlik-i Humayun yahut Mahmudiye Çiftliği’nin ilk merkezi konumundadır. Hemen sonra yönetim merkezi şimdiki Mahmudiye beldesine taşındı. Cumhuriyet devrinde Çifteler Köyü şeklinde tanınan kaza, 1954 senesinde çıkarılmış olan 28 Haziran 1954 tarih ve 6821 sayılı kanunun çıkmasıyla Çifteler kaza merkezi haline gelmiştir. Yüz ölçümü 820 kilometrekaredir. Yaklaşık ortalama deniz seviyesi yüksekliği 875 metredir. Yaz ayları kurak ve sıcak, kış ayları soğuk ve kurak, ilkbahar ve güz ayları serin ve yağmurlu geçer. İlçe içerisinde 61.850 hektar ziraat arazisinin 14.000 hektarında sulu ziraat, 47.580 hektarında kuru ziraat gerçekleşmektedir. 1755 hektarı ormanlık alanlardan oluşmaktadır. 2009 senesi nüfus araştırmasına bakılırsa kaza nüfus bilgisi 16.676 şeklindedir. Bu durumun 11.693 kaza merkezinde 4.983’ü köylerde yer almaktadır. Bu nüfusun 1500-2000 kadarını Ardahan ilinin Posof ilçesinden gelenler sağlamaktadır. Tanınmış Halk Ozanı Posoflu Aşık Zülali’nin kabiri bu ilçede bulunmaktadır. Her sene Çifteler Belediyesi tarafınca Aşıkzülali’yi Anma Günleri gerçekleşmektedir.İlçe bazında 82.000 hektar arazinin %75’i ziraat arazisi olup, bunun %20’si sulanabilir ziraat arazisidir. %1,5 orman konumu, %19 çayır ve mera, %4,5 ziraat dışı arazidir. İlçe halkının %90’ı ziraat ve hayvancılıkla meşgul olmaktadır. %10’u ise esnaf, zanaatkar, işçi ve memurdur. Tarımla uğraşan kesimin % 25’i ziraat yapılan işçilik ile, % 75’i küçük aile çiftçiliği gerçekleştirir. İlçe içerisinde senede tahminen 65.000 ton pancar, 60.558 ton buğday, 39.525 ton arpa, 500 ton yulaf, 50 ton nohut imalatı yapılmaktadır. İlçenin 2 köyünde arı beslenmesine karşın arıcılık pek yol katetmemiştir. İlçe içerisinde şuan 1 granit tesisi,1 adet seramik tesisi ve 1 adette un tesisi yer almaktadır.

Eskişehir vilayetine 67 kilometre mesafede olup ulaşım kara yolu ile gerçekleşmektedir. İlçe merkezi ve köyler arasındaki yer alan ulaşımın hepsi kara yolu ile yürütülmekte olup, 21 köy yolu asfalttır. Yalnız bir köy yolu (Dikilikaya) asfalt değildir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ