Eskişehir Beylikova Belediyesi Personel Alımı

Eskişehir Beylikova Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Beylikova Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Eskişehir Beylikova Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Eskişehir Beylikova Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Eskişehir Beylikova Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Beylikova Hakkında
Beylikova, kuzey bölümde Alpu ve Mihalıçcık, güney bölümde Mahmudiye ve Sivrihisar kazaları ile çevrili, Eskişehir İline bağlı olan bir kazadır. İlçe, vilayet merkezinin doğu bölgesinde bulunur. Sütü ile meşhurdur, “Süt Diyarı” diye bilinmektedir.

Porsuk Çayının geçmiş olduğu ilçe içerisinde karasal iklim egemendir. Yağışlar ise son derece azca olup senelik 260-300 milimetre civarı durumundadır.

Eski ismi “Beylikahır” olan kazanın toprakları, Selçuklular döneminden bu yana at yetiştiriciliği için kullanılmıştır. Osmanlı zamanında da aynı işlevini devam etmiştir. İlçe merkezi 1890 senesinde, Bulgaristan’ın “Byala Slatina” nahiyesinden gelmiş olan Pomaklar tarafınca faaliyete geçirilmiştir.1930 senesinde bucak ilan edilen Beylikova ilçesine ancak 1955 senesinde belediye teşkilatı inşa edilmiştir. 1987 senesinde ise ilçe durumuna getirilmiştir. Günümüzde ilçe merkezi Köprübaşı, Ata, Yeni ve Yunusemre isimli 4 semt bulunmaktadır. İlçenin geri kalanında ise en yakın 3 kilometre en uzağı 22 kilometre olmak suretiyle 21 tane köy yer almaktadır.

Beylikova kaza merkez nüfus bilgisi, 1950’li yıllarda yakınlardaki bir gölün kurutularak arazinin çiftçilere dağıtılması ve 1960’lı yıllarda ki Bulgar göçmeninde Türklerin bölgeye iskanı neticesi hızlı bir şekilde artmıştır. 1990 yılında 5500 kişi olan nüfus, büyük kente göç sebebiyle 2010 datalarına göre 3270 kişiye değin gerilemiştir. 2010 senesi ilçede yer alan toplam popülasyon ise 6789 şahıstır.

Ana ekonomik uğraşlar ziraat ve hayvancılıktır. İlçe içerisinde logosunda yer alan başaklar ve ilçede bulunan Pancar Kooperatifi, sahada yetişen mamuller ile ilgili fikir sunmaktadır.

İlçedeki endüstri tesisleri şu şekildedir
Anadolu SütTarım Kredi Süt Gıda Hayvancılık Anonim Şirketi
Danone Tikveşli Süt Tesisi
Dersan Deri Sanayi
Alkan Römork Sanayi
Beylikova kaza hudutlarında Manyezit ve Toryum rezervleride saptanmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ