Eskişehir Alpu Belediyesi Personel Alımı

Eskişehir Alpu Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Alpu Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Eskişehir Alpu Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Eskişehir Alpu Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Eskişehir Alpu Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Alpu Hakkında
Alpu, İç Anadolu Bölgesi’nde Eskişehir vilayetine bağlı olan ilçedir. Ülkemizde sadece Eskişehir vilayetinde çıkarılmış olan lületaşı bu kazaya bağlı olan eski ismi Sepetçi Yeni ismi Beyazaltın köyünden elde edilmektedir.

Batı bölgesinde vilayet merkezi, kuzey batısında Sarıcakaya, doğu bölgesinde Beylikova, güney bölgesinde Mahmudiye kazaları ile kuzey bölgesinde Ankara vilayet hududunun çevrelemiş olduğui Alpu Ovası üstünde bulunmaktadır.

Alpu kazası, Mihalıççık-Beylikova-Eskişehir Kara yollarının ve Ankara-Eskişehir demir yollarının üstünde kurulmasından ötürü seri bir ulaşım ağı üstünde yer almaktadır.



İlçe, 40. kilometre doğu bölgesinde olup, batı bölgesinde İl merkezi, Kuzeybatısında Sarıcakaya, doğu bölgesinde Beylikova, kuzeydoğu tarafında Mihalıççık, güney bölgesinde Mahmudiye kazaları ile kuzey bölgesinde Ankara İl hudutlarının çevrelemiş olduğu Alpu ovası üstünde bulunmaktadır. Arazilerinin 4/3’ne karşılık eden bu ova kuzey bölgesine uzandıkça yükselir ve Sündüken dağları ile en iyi kesimi meydana getirir. Sündüken dağları Alpu kazasının kuzey bölgesinde Ankara vilayet hududuna kadar ulaşır, bu sınırını Gökçekaya baraj gölü ile Sakarya nehrinin kolu olan ovanın porsuk nehri tarafınca iki farklı duruma bölünür. Porsuk ırmağından tali kanallara bu ovanın ekseriyetini sulu ziraat gerçekleşmektedir. Taban suyu da fazla olan Alpu ovası İç Anadolu bölgesinin varlıklı ovaları arasında bulunmaktadır. İlçe iklim sebebi ile İç Anadolu bölgesine mahsus kara iklimine haizdir. Yaz ayları sıcak ve kurak, kışlar yağmurlu ve soğuk, ilkbahar ayları çoğunlukla yağışlı ve ılık, güz aylarında ise serin ve kuraktır. Senede yaklaşık 398.1 kg. yağmur düşer. Sıcaklık yaz ayı 30-38, kış ayında -5 ile -2 derece arasında bulunmaktadır. Yüzölçümü 886 kilometrekare şeklindedir.

NÜFUS DURUMU
İlçemiz nüfus bilgisi 2000 senesinde uygulanan genel nüfus araştırmasına nazaran İlçe Merkezinin nüfusu 5708 kazaya bağlı olan köylerin nüfusu 11.019 şeklindedir. İlçenin Köyler ve Kasabalar merkez ile birlikte toplam popülasyon sayısı 16.727 şeklindedir. 2006 senesi dolayısı ile 248 doğum, 181 evlenme 73 ölüm ve 3 Boşanma muamelesi gerçekleşmiştir.

İDARİ DURUM
Alpu,1928 senesinde Bucak merkezi olmuş, 1955 senesinde Belediye teşkilatının kuruluş işlemlerinin bitmesi ile gelişmiş ve 19.06.1987 gün ve 3392 sayılı kanunun çıkmasıyla İlçe pozisyonuna erişmiştir. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.



ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ