Erzurum Tekman Belediyesi Personel Alımı

Erzurum Tekman Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Tekman Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzurum Tekman Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzurum Tekman Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzurum Tekman Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Tekman Hakkında
Tekman, Erzurum vilayetine bağlı olan bir kazadır.

Kuruluş vakti tam şeklinde bilinmemekle beraber 1517 yılında Osmanlı idaresine dahil olmuştur. 1946 senesine değin Hınıs İlçesine bağlı olan Bir köy durumundayken aynı sene ilçe olmuştur. Tekman İlçesi Erzurum İline 151 Kilometre uzaklıkta olup, vilayetin güney bölgesinde bulunmaktadır. Yüzölçümü 2197 Kilometrekare şeklindedir. İlçe Bingöl ve Muş İllerine sınırdır. İlçenin rakımının yaklaşık 1800 metrenin üstünde olması sebebiyle yayla ve meralar geniş yer kaplamakta, Kuzey Batı bölgesinde Palandöken Dağı, Kuzey bölgesinde Kargapazarı Dağları, Doğu ve Güney Doğu bölgesinde ise Bingöl Dağları yer almaktadır. Türkiyenin en dikkat çekici akarsularından Aras Nehri İlçenin hudutları içinden doğmaktadır. İklim olarak Doğu Anadolu’ya mahsus, karasal iklimin egemen olmuş olduğu Tekman ilçesinde yazlar kısa ve serin, kış ayları ise 7 – 8 ay gibi epey soğuk ve uzun geçer.1946 senesine değin Hınıs İlçesine bağlı olan bir köy olurken 1946 senesinde çıkarılmış olan bir kararnameyle İlçe pozisyonuna kavuşmuş, Şu an 71 mahallesi yer almaktadır. Mahalle sayısı baz alınmış olduğunda 46 senesinde koptuğu Hınıs’ın 7 katı büyüklüğündedir. Daha evvel İlçeye bağlı bulunan Bayındır, Hatunan ve ve Çimenözü Köyleri, coğrafi pozisyonları sebebiyle Çat İlçesine, Erduran ve Dibekli Köyleri Hınıs İlçesine bağlanmış, Karayazı İlçesine bağlı yer alan Akdağ Köyü ise bu kazadan ilişkisi kesilerek Tekman ilçesine bağlı duruma getirilmiştir Hınıs İlçesine bağlı olan, Gümüşlük, Güneşli, Çat Kale, Çağlar, Çayır dağı ve kuruca köyleri, Tekman İlçesi’ne bağlanmış.

Ekonomik durumu daha fazla hayvancılığa bağlı durumdadır. Ek olarak tarım ilçede ikinci sıradaki ekonomik etkinliktir.ve arıcılık yaygın şekilde görülür.

Nüfus: 35.000 civarı durumundadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ