Erzurum Şenkaya Belediyesi Personel Alımı

Erzurum Şenkaya Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Şenkaya Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzurum Şenkaya Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzurum Şenkaya Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzurum Şenkaya Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Şenkaya Hakkında
Şenkaya, Erzurum ilinin bir kazasıdır. Karadeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesinin kesişmiş olduğu konumdadır. Şenkaya Ülkemizde okuma yazma oranı %100 olan 4 kazadan bir tanesidir. Erzurum vilayetinin en soğuk ilçelerinden bir tanesidir. Ortalama deniz seviyesi yüksekliği 1955 ve nüfusu 6542 şeklindedir. Kuzey bölgesinde Göle, doğu bölgesinde Sarıkamış, batı bölgesinde Oltu ve kuzey batı bölgesinde Olur ilçeleriyle sınırdır. 90 bin şehit vermiş olduğumuz soğanlı dağları ve Allahu Ekber dağlarının eteklerinde kalır. Eski adı Örtülü şeklindeydi.

Doğu Anadolu Bölgesinin Kuzeydoğu tarafında Erzurum İlinin kuzeydoğu tarafında, 185 Kilometre mesafede 42-43 derece doğu meridyeni, 40-41 derece kuzey boylamları içinde bulunur. Allahuekber dağlarının batı eteklerinde inşa edilmiştir.İlçe merkezinin ortalama deniz seviyesi yüksekliği 1850 metredir. İlçe merkezinin toplam yüzölçümü 46.3 Kilometrekare şeklindedir. İlçemizin Komşuları Dogusunda Selim, Batı bölgesinde Oltu, Güney bölgesinde Sarıkamış Güneybatı bölgesinde Narman, Kuzey bölgesinde Olur, Kuzey doğu bölgesinde Göle İlçeleri ile sarılıdır. Erzurum platosunun yüksek rakımlı, engebeli ve kırık arazi karakterine haiz Şenkaya kazasının yüzölçümünün büyük kısmı dağlar ve yüksek rakımlı yaylalar oluşturur. Yaygın ova ve düzlükleri bulunmuyor.

Dağları: Doğu bölgesinde Allahuekber dağları (3120 metre),Güney bölgesinde Soğanlı dağları(2850 metre),Batı bölgesinde Kırdağ (2823 metre)Kuzey bölgesinde Erdavut – Ziyaret(2438 metre) dağları bulunur.

Ovalar: İlçemizin ehemmiyetli bir ovası mevcut değildir. Bir tek Penek, Paşalı ve Kömürlü düzlükleri bulunmaktadır.

Bölgenin İklimleri : Bölgemiz karasal iklim ile Doğu Karadeniz ikliminin etkisi altında kalmaktadır. Yaz mevsimi ortalama deniz seviyesi yüksekliği yüksek yaylalarda serin, vadi ve düzlüklerde ise sıcak olmaktadır. En fazla sıcaklığa AĞUSTOS ayı itibari ile (34.o), en düşük sıcaklığa ise OCAK ayı itibari ile (-28.o) erişilir. Yaklaşık nispi nem %63.o şeklindedir. Senelik yaklaşık yağmur miktarı 46.05 kilo/metreküpdür.

Arazi Dağılımı: Bölgemizin doğu kısımları Sarıcam ormanları ile kaplı durumdadır. 2000-2500 rakımlı yaylalar, dağların etekleri ve orman boşluklarında bereketli doğal çayır ve meralar bulunmaktadır. İlçe toplam arazisinin büyük bir bölümünü mera ve yaylalar oluşturur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ