Erzurum Pasinler Belediyesi Personel Alımı

Erzurum Pasinler Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Pasinler Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzurum Pasinler Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzurum Pasinler Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzurum Pasinler Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Pasinler Hakkında
Pasinler kazası hudutları içerisindeki, yeryüzü şekilleri; Doğu Anadolu Bölgesinin bu kısmında, jeolojik dönemlerde tesirli olan iç ve dış kuvvetlerin izlerini taşıyan bir ilçemizdir. İç kuvvetlerin etkili olmuş olduğu devirlerde ; Pasinler Havzası oluşmuş, faylanmalara bağlı olarak volkanik kayalar etrafa yayılmıştır. Yöredeki sıcak su kaynakları ve tarihi devirlerden bu yana takip eden depremler, hep bu iç kuvvetlerin eseridir. Ova ile çevre dağlarla kaplı sahalar arasında bulunan rakım farkının (1500 metre) çok olmasının sebebi de bundan kaynaklanmaktadır.

İlçenin ana guruplarıyla yer biçimlerini iki bölümde incelemek olasıdır;

Etraftaki yüksek sahalar : Yukarı Aras Havzası akaçlama alanı su kısmı çizgilerini yaratan doruklardan başlayarak, Pasinler ovasına doğru alçalan yamaçlarda biter.Kuzey tarafında Kargapazarı yüksek kütlesinde; dağlar, platolar ve tepelerden doğar. Yayla karakteri taşıyan bu kuşağın azami yeri 3145 metre ile Çamlıyurt tepesidir. Andaizt ve bazalt biçiminde volkanik kayaların yığılmasıyla, kütlevi ve yayla görünümü elde etmiş bir dağ şeklindedir. 

Pasinler Çayı Havzası (Pasinler Havzası) hudutları içerisindeki yüksek alanlar, yalnız dağlarla kaplı alanlardan ibaret değildir. Dönem dönem dağlarla karıştırılan yüksek düzlükler ve akarsularla derin bir şekilde yarılmış yayla düzlüklerini, ovanın kuzey bölgesinde ve güney bölgesinde görmek mümkün olmaktadır. Bu kesimdeki diğer ehemmiyetli vadiler ise ; Tımar Çayı ve Miyadin Çayı vadileridir. Tımar Çayı Vadisi’nde, kısa sürede hizmete girmiş Demirdöven Barajı gölü suları bir araya getirmiştir.

İKLİM
Denize olan yüksekliği 1740 metre olan Pasinler kaza merkezinin senelik yaklaşık sıcaklığı 5.6 derecedir. Pasinler, Erzurum iline nazaran yazların daha sıcak, kışların ise soğuk ve itibariyle da karasallığın daha şiddetli olmuş olduğu bir yerleşmedir. Pasinler’ de, ana hatları ile Doğu Anadolu karasal iklim tipi tesirli olur. Kışlar uzun, soğuk ve azca yağmurlu, baharlar kısa yağmurlu ve az belirgin, yazlar ise kısa sıcak ve kurak geçer.

NÜFUS
2000 senesinde Pasinler kaza nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 44.464 olurken 2008 senesi adrese dayalı nüfus kayıt sistemine bakılırsa nüfus 34.353′ e, 2010 senesi adrese dayalı nüfus kayıt sistemine bakılırsa 31.763′ e düşmüştür. Nüfus değişmesinde; Ekonomik nedenler ve iklim koşulları sebebi ile büyük şehirlere doğru göçlerin yoğunluğu tesirlidir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ