Erzurum Palandöken Belediyesi Personel Alımı

Erzurum Palandöken Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Palandöken Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzurum Palandöken Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzurum Palandöken Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzurum Palandöken Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Palandöken Hakkında
Palandöken, Türkiye ‘de Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan, kent merkezini oluşturan Erzurum ilimize bağlı merkez ilçelerden bir tanesidir.

İklim, Karasal İklim alanında aktarım gösterir. Gelişmiş turizm bölgesi konumundadır. Bilhassa ilçe içerisinde yer alan Palandöken dağı 2010 üniversite kış oyunlarına ev sahipliği gerçekleştirerek bu duruma katkıda bulunmuştur. İlçeye muhtelif ülkelerden gelmiş olan turistler Erzurum’da yaşayanların soğuk iklime karşın insanlarının sıcakkanlı olmasından hoşnut kalmaktadır. Ek olarak ilçe içerisinde yer alan İbrahim Hakkı Fen Lisesi’ne çeşitli vilayet ve ilçelerden öğrenciler ziyaret ederek kent turizmine katkıda bulunmaktadır.Palandöken Dağı Hakkında
Palandöken Dağı, Erzurum vilayetinde yer alan, 3125 metre rakımlı, tektonik bir dağdır. Yalnız Palandöken’e mahsus bir çiçek olan Palandökenensis Mayıs ayı içerisinde görülmektedir. Başköy mevkisinde bir kayak merkezi yer alır.

Erzurum ilinin 10 kilometre kadar güney bölgesinde yer alan zirvesiyle çevrenin en yüksek yeridir. Erzurum kent merkezinin 1950 metreyi kabul eden yüksekliğinden ve kütle şeklinde bir sıradağ olmasından ötürü Türkiye’nin 3000 metrenin üstündeki diğer dağları gibi gösterişli görünmez. Fakat mitolojide özellikle de Anadolu Bölgesinde ki birçok efsânede adı geçmektedir.

Palandöken, kış mevsiminde kuzey yamacında bulundurmuş olduğu kar oranı, kalitesi ve ülkemizin en uzun pistine haiz olan kayak merkezi ile en gözde kayak merkezi unvanına haizdir.

Teknik tırmanış yönünden herhangi bir zorluğa haiz olmamasına karşın kış mevsiminde diğer 3000’liklerde de olmuş olduğu gibi her çeşit ihtimal göz önünde bulundurularak, o şekilde teknik malzeme ile tırmanışlar yapılmalıdır. Dağın kimi dik parkurları, yöresel olarak kışların fazlaca sert geçmesinden ötürü tehlikeli olabilir. Erzurum kent merkezinden 3125 metrelik zirveye giden en yüksek ve en ferah yol kayak merkezinden geçmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ