Erzurum Olur Belediyesi Personel Alımı

Erzurum Olur Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Olur Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzurum Olur Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzurum Olur Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzurum Olur Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Olur Hakkında
Olur, Erzurum iline bağlı olan kaza. Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Erzurum ilinin kuzey bölgesinde bulunan kaza Ardahan ile Artvin iline hudut komşusudur.

Coğrafi açıdan Karadeniz bölgesinin doğu bölgesinde olup ortalama deniz seviyesi yüksekliği ise 1327 metre yüksekliğindedir. Erzurum İl merkezine 160 kilometre uzaklıkta, yüzölçümü 820 kilometrekare olup, İlçeye bağlı olan nahiye merkezi bulunmamaktadır. Doğu bölgesinde Göle ve Şenkaya kazaları, Batı bölgesinde Yusufeli kazası, Güney bölgesinde Oltu kazası, Kuzey bölgesinde Artvin vilayeti, Ardanuç kazası yer almaktadır.1- Önemli Dağları: İlçenin kuzey ve güney yönünde sıra dağlar ve bu dağları kesen derin bir şekilde vadiler bulunmaktadır. İlçenin kuzey bölgesinde platolara da denk gelinir. İlçenin en dikkat çekici dağları şunlardır. İlçemizin güney bölgesinde Akdağ 2342 metre, kuzey bölgesinde Zamp Dağı 2745 metre, Sarıbaba Tepesi 2605 metre. ve Pancarlı Tepesi 2697 metre yüksekliğindedir. Horasan tepesi 2842 metre yüksekliğindedir.

2- Akarsuları: Çoruh Nehri’nin bir kolu olan Oltu Çayı ilçemiz hudutları kapsamında doğu-batı yönünde devam ederken tamamıyla ilçemiz hudutları kapsamında kaynağını alan ve kazanın kuzey doğu yönünden güneye doğru yol alarak Oltu Çayı’na kavuşan Alabalık Suyu ile Kızılçay akarsuları ehemmiyetli akarsularındandır.

3- İklim ve Bitki Örtüsü: Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz iklimi içinde bir geçit iklimi hakim bulunmaktadır. İlçenin rakımı yüksek kuzey kesimlerinde iklim oldukça serttir ve kar yağışı çokça yaşanmaktadır. Bu bölgelerde kış ayları 2 metreye varan kar yağışları seyrek de olsa görülür. İlçe merkezi ile güney bölümleri de oldukça ılıman bir iklime haiz olup, aslında Doğu Karadeniz iklimi hakim bulunmaktadır. Yağışlar aslında yağmur şeklinde olur. İlçenin yaklaşık senelik yağış toplamı 350,6 metreküptür.

Olur kaza nüfus bilgisi Etnik nüfus yapısı şeklinde Sırayla; Kıpçak Türkleri, Türkmenler ve düşük sayıda Lom-Poşalar (Çingene)’dan oluşur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ