Erzurum Oltu Belediyesi Personel Alımı

Erzurum Oltu Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Oltu Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzurum Oltu Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzurum Oltu Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzurum Oltu Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Oltu Hakkında
Oltu Erzurum ilimizin bir ilçesidir.

1071 Malazgirt Zaferi’nden sonrasında Alp Arslan’ın komutanlarından Ebu’l-Kasım Erzurum yöresinde Saltuklu Beyliği’ni kurunca, 1080 yılında Buyruk Ahmet Oltu’yu egemenliği altına alarak Türklerin eline geçmesini sağlamıştır. 1878 yılında yapılmış olan Ayastefanos Antlaşması ile Oltu Rusya ülkesine bırakılmıştır. 1917 yılında gerçekleşen Bolşevik İhtilali ile Ruslar çekilmiştir ve bölge Ermeniler’e kalmıştır. 1918 senesinde işgalden kurtulmak düşüncesiyle Oltu İslam Komitesi kurulmuş ve 25 Mart 1918 senesinde Ermeniler bölgeden çıkarılmıştır. Bu tarih Oltu ilçesinin kurtuluşu şeklinde kutlanmaktadır. Kurtuluş mücadelesi ertesi kuruluşu gerçekleşen Oltu Şura Hükümeti 17 Mayıs 1920 senesinde Hatay’ın Türkiye’ye katılışı gibi Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümetine dahil olmuştur. 1926 senesinde Oltu ilçe durumuna getirilmiştir.İlçenin kara kehribar demiş olduğumuz Oltu taşı ünlüdür. Ek olarak bölge yeni belirtilere göre zümrüt madeni yönünden varlıklıdır ve çıkarılan zümrüte, Oltu Zümrütü ismi veriliyor.

Oltu’nun coğrafi tanımı ise; oltu ilçesi Erzurum ilçesinin Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgelerinin kesişim noktasında Erzurum vilayetinin kuzeydoğu tarafında kalır. Deniz düzeyinden yüksekliği 1400 metredir (ortalama deniz seviyesi yüksekliği). Oltu cayı vadisine inşa edilmiştir ve iklimi yaz ayları ılık havaya sahip kış ayları ise soğuk ve karlıdır fakat Karadeniz Ilımanlığından ötürü aşırı değildir. En düşük sıcaklık -15 derece şeklindedir. Komşuları Şenkaya, Yusufeli (Artvin) olur. Narman tortum ve Uzundere kazalarıyla sınırdır. Bulunmuş olduğu vaziyet bakımından Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz bölgelerinin hududunu meydana getirir. Toplam 2010 datalarına göre 65 adet köyü yer alır. Ek olarak Oltu Erzurum vilayetinin en büyük ve en fazla nüfusa sahip sözü geçen kazası olup Erzurum vilayetini Kars iline ve Ardahan vilayetine ve Artvin vilayetine bağlamış olan ana yola sahiptir.

Ek olarak ilçe ulaşım, iklim, kültür, ekonomi benzeri birçok açıdan çevresine göre daha fazla gelişmiş olduğu için diğer bölgelerden oldukça fazla göç almıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ