Erzurum Karaçoban Belediyesi Personel Alımı

Erzurum Karaçoban Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Karaçoban Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzurum Karaçoban Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzurum Karaçoban Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzurum Karaçoban Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Karaçoban Hakkında
Karaçoban, Erzurum vilayetimizin bir kazasıdır.

Karaçoban kazasının tarihi Milattan Önce 1400 senelerine göre şekillenmektedir. Halkı Kürt ve Türk’tür. Uzun seneler İranlıların hakimiyeti altında kalmış, hemen sonra Bizanslıların eline geçmiştir. 1071 senesinde Selçuklu Sultanı Alparslan’ın Malazgirt Savaşını kazanmasından sonra, Karaçoban Türk egemenliğine geçmiş, ondan sonra yine İranlıların eline geçmiştir. Osmanlı Devleti’nin yükselme devrinde Anadolu birliği sağlanırken, yeniden Karaçoban Türk egemenliği altına girmiştir. Kısa bir müddet Rus işgalinde kalmış olan İlçe, işgalcilerin yurttan çıkarılmasıyla vatan topraklarına dahil olmuştur.

Karaçoban doğal yapısı ve bitki ile iklimi itibarı ile tarihsel yönden ehemmiyetli sayılabilecek bir olay yaşanmamıştır.

Osmanlı Devleti zamanında doğu vilayetlerinde Ermeniler, Türkler ve Kürtler bir arada yaşıyorlardı. 1917 Rus ihtilaline değin bu vaziyet devam etmeyi sürdürmüştür. I. Dünya Savaşı’nda doğu vilayetleri Rus işgali altında kalmıştır. 1917 Ekim devrimi ile Rusya ülkesinin doğu vilayetlerimizden çekilmesi üstüne Ermeniler de mevzubahis bölgeleri boşaltarak Rus tarafına göç etmişlerdir. 1920 senesinde oluşturulan sözleşme gereği, Rusya ülkesinin ülkemiz topraklarına yakın mekanlarda ikamet eden Kürtler ve Türkler Ermeniler’in boşaltmış olduğu bölgelere ikamet ettirilmişlerdir.İlk önceleri 16 ailenin yaşamış olduğu bir köy olurken şimdi tahminen 12.500 nüfusa haiz ve de 600 evden oluşmuş olan bir duruma erişmiştir.

Karaçoban ilçesinde belediye teşkilatı ilk kez 1965 senesinde inşa edilmiştir. Karaçoban kazasına bağlı olan 17 adet köy bulunur. Bunların toplam nüfus bilgisi 20 bin civarı durumundadır.

Karaçoban 1987 senesinde ilçe yapılmıştır. Doğu bölgesinde Muş vilayetine bağlı olan Malazgirt kazası, güneydoğu bölümünde Bulanık ve Varto, batı bölgesinde Hınıs kuzey bölgesinde Karayazı ile çevrelenmiştir. Erzurum vilayet merkezine 183 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Erzurum ilinin en güneyinde kalır. Merkezinde 7 cami bulunmaktadır.

Doğal bitki Örtüsü Bozkır şeklindedir. Karaçoban bir plato üstüne inşa edilmiştir. Halk, ilkbahar mevsiminde bu tepelere ve tepelerin arasındaki yer alan yaylalara hayvanları ile birlikte göç ederler.

Karasal iklim egemendir. Kış ayları soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kuraktır. Ek olarak Karaçoban ilçesinde Hevreng adında birde akarsuyu bulunur. Kış ayında fazlaca soğuk yüzünden üstü tamamıyla buz tutar.

Ziraat ve hayvancılık yaygın olarak icra edilir. Öncelikli ziraat mamulleri buğday, arpa, şeker pancarı ve fasulyedir. Çoğunlukla büyükbaş hayvanlar yetiştirilir.

Besicilik yaygın değildir. Hayvanların bir bölümünün ticari amaçlı yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Vatandaşların gelir düzeyi az olmuş olduğu görülmektedir. Bu münasebetle alt yapı yeterince yol katetmemiştir. Haneler tek kattan oluşan ve dağınık bir yapı arz etmektedir. Karaçoban ilçesinde hâlâ endüstri fabrikası mevcut değildir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ