Erzurum İspir Belediyesi Personel Alımı

Erzurum İspir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. İspir Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzurum İspir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzurum İspir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzurum İspir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

İspir Hakkında
İspir, Erzurum vilayetinin bir kazasıdır.

İspir, Çoruh nehri kenarında ve Çoruh vadisinde inşa edilmiş bir yerleşim alanıdır. Kuzey tarafından İkizdere, Çamlıhemşin ve Yusufeli kazaları, doğu tarafından Tortum, batı tarafından Pazaryolu kazaları ile komşudur. İspir kazası Karadeniz Bölgesinde yer almaktadır. Öncelikli vatandaşların geçim kaynağı, Fasulye, Küçük – büyük baş hayvancılık ve tarımsal mamuller bölge halkının uğraştığı işlerdir. Nüfusu TUIK verilerine göre 11.100 ve yüzölçümü 2100 kilometrekare şeklindedir. İlçe hudutları kapsamı altında 2400 ile 3900 metre içinde irili ufaklı fazla sayıda dağ yer almaktadır. Dünyanın en hızlı dökülen nehirlerinden birisi olan Çoruh Nehri İspir İlçesinden geçmektedir. Su sporları, bilhassa rafting için ilçe içerisinde fazla uygun sahalar bulunur. Tabiat güzellikleri ile ülkemizin en hoş köşelerinden bir tanesidir. İspir kazasının deniz düzeyinden yüksekliği 1180 metre yüksekliğindedir.

İlçe meyve ve sebze itibariyle varlıklıdır. Dut ve dut mamülleri (pestil, kuru dut, pekmez, köme vs.) en dikkat çekici geçim kaynaklarından bir tanesidir.Sahada Fasulye yetiştiriciliği yaygın olarak görülmektedir ve İspir Fasulyesi eşine az rastlanır bir tat sunmaktadır.

Tarıma elverişli sahaların dar ve yetersizliği sebebiyle bölge halkı iş bulmak emeliyle gurbet işçiliğine çıkmaktadır. Genel anlamda fırıncılık işi yaparlar. Son senelerde seracılık ve bilhassa arıcılıktan da kaza ekonomisine girdi temin edilmektedir. İlçe içerisinde birkaç alanda yapay balıkçılık gerçekleşmektedir.

İlçe ve yöresinde yeraltı zenginlik kaynakları sebebi ile işletilmeyi bekleyen kömür, bakır ve altın cevher yatakları yer alır ve bu cevher yataklarının işletilmesiyle yurt ekonomisine ehemmiyetli bir girdi kazandırılacağı tahmin edilmektedir.

Bölgede zengin altın yatakları yer almaktadır. Ek olarak kaza hudutlarında farklı mekanlarda zaman zaman değerli tarihi yapıt ve hazineler bulunmuştur. Günümüzde toprak çerçevesinde gömülü kalmış bir çok gömü olmuş olduğu rivayet edilmektedir.

İspir İlçesi, Kuzey Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgesinin kesişmiş olduğu sahada yer alır. Ek olarak İlçenin kuzey ve güney tarafı fazla yüksek dağlarla çevrelenmiştir.  Bu yüzden kazaya egemen iklim, karasal iklim ile deniz iklimi içinde bir aktarım iklimi şeklindedir. Bu iklim özeliği İlçe içerisinde aynı anda ayrı iklimlerin meydana gelmesine yol açmaktadır. Erzurum ilinin öteki ilçelerine kıyasla İspir ilçemizin iklimi kış ayları daha ılıman geçmektedir. Fakat kış ve yaz ile gece ve gündüz sıcaklık farkları epey yüksektir. İspir kazası hudutları içerisinden vadi ve havza oluşturarak geçmekte olan Çoruh nehri süresince İklim özellikleri daha da değişiklikler sürdürmektedir. Bu vadide Yusufeli’ye doğru uzandıkça mikroklima iklim özellikleri egemen olmaya başlar. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ