Erzurum Hınıs Belediyesi Personel Alımı

Erzurum Hınıs Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Hınıs Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzurum Hınıs Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzurum Hınıs Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzurum Hınıs Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Hınıs Hakkında
Hınıs, Erzurum vilayetimizin bir kazasıdır. İdari açıdan bağlı olduğu Erzurum İlinin güney bölgesinde bulunmakta olup, İl Merkezine Erzurum – Muş karayolu üstünden 150 kilometre, Hınıs – Karayazı – Erzurum karayolu üstünden 170 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

İlçemizin Doğu bölgesinde Karaçoban İlçesi, Güney bölgesinde Varto ve Bulanık, Batı bölgesinde Varto ve Tekman İlçesi, Kuzey bölgesinde Tekman ve Karayazı kazaları yer alır.

İlçe içerisinde 11 semt yer almaktadır.HINIS kazası Erzurum vilayetinin güney bölgesinde engebeli ve çevresi dağlık 1720 rakımlı ova üstünde inşa edilmiştir. Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrelenmiştir. Bu dağlar batı tarafında Bingöl dağları, güney bölümde Akdoğan dağları doğu tarafından Ak dağları, kuzey bölümde Kanca dağları ve Karya dağı ile sarılıdır. Bu dağlarla özellikle Bingöl dağları üstünde yayla ve platolar bulunmaktadır. Arazi çoğunlukla çıplak bir görüntüye haizdir. Ziraat sahaları düşüktür. Yağmurlu havalarda balçık ve kaygandır. İlçe içerisinde en yüksek rakım Bingöl dağları üstündeki KOF tepesidir. (3070 metre) Ak dağlar (2953 metre) Akdoğan dağı (2879 metre) Kulluca tepesi (2754 m) en düşük yükselti ise Hınıs ve çevresi olup kazanın tamamının ortalama deniz seviyesi yüksekliği (1650 metre) civarı durumundadır.

İlçemizde yer alan Hınıs Kanyonunun Dünyanın sayılı kanyonları içinde bulunduğunu söyleyebiliriz. Hınıs kazasının Bahçe ve kayabaşı mahalleleri içinde yer alan ve Bahçe semt ve Sarılı semtlerini kaza merkezinden ayırmakta olan Hınıs Kanyonu Riviera ve tekne tipi kanyon özelliklerini bir arada içinde bulundurma özelliği ile dünyanın bozulmamış ve bakir kalmış olan kanyonlarından bir tanesi olmuş olduğu kabul edilmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ