Erzurum Çat Belediyesi Personel Alımı

Erzurum Çat Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çat Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzurum Çat Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzurum Çat Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzurum Çat Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çat Hakkında
Çat, Erzurum vilayetinin bir kazasıdır. Bununla birlikte Erzurum ve Erzincan arasında bulunan hudut bölgedir.

Çat kazası 18. yüzyılın başlarında Osmanlı sipahileri tarafınca kazaya 17 kilometre mesafede yer alan bağlıca Kasabası aralığında inşa edilmiş. I. Dünya Savaşından sonrasında Kığı kazasına bağlanmış, ondan sonra coğrafi pozisyonu nedeniyle Tercan kazasına bağlı duruma getirilmiştir. Yavi nahiye merkeziyken 1936 senesinde Aşağıçat Köyü kaza Merkezi olmuş, 1939 senesinde yönetimsel bağlılığı değiştirilerek Aşkale kazasına bağlı duruma getirilmiştir. 1946 senesinde Oyuklu köyü ismi ile Erzurum vilayetine bağlı duruma getirilmiştir. 1954 senesinde ise Oyuklu Köyü Çat ismi ile ilçe merkezi durumuna çevrilmiştir.İlçe Erzurum vilayetinin güney bölgesinde bulunan Palandöken dağların güney batısında yer alan 1960 yükseltiye sahip, volkanik ve kayalık, çevresi tepelerle çevrili bir arazi görünümü arz eden yüksek platoların geniş alanlara yayılmış olduğu, güçlü bir muntazam arazinin bulunmadığı kısmen çorak ve tuzlu topraklara haiz bir yapıda olan ilçe, doğu bölgesinde Tekman kazası, Batı bölgesinde Tercan kazası, kuzey bölgesinde Erzurum vilayeti ve Güney tarafında Bingöl vilayeti, Karlıova ve Yedisu kazaları ile sarılıdır.

1986 senesinde hizmete giren Erzurum – Bingöl Karayolu kazadan geçmektedir. Erzurum vilayetine 52 kilometre mesafede olan kaza Karlıova kazasına 61 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yüzölçümü 1386 metrekare olup, Palandöken Dağları eteklerinden gelmiş olan Tuzluca ve Ağa köyü çayları ilçeyi iki yandan çevirir. geçimini hayvancılıkla elde eden bir kazadır. Geçim kaynağı veyahut gelir kaynakları bulunmamaktadır.

Tipik karasal iklim özelliği taşıyan ilçe içerisinde kışları şiddetli olup, yaz mevsimi sıcak ve kuraktır. Yağış genel anlamda bahar aylarında olur. Kışın sıcaklık derecesi -10, -18 derece olup, bazı zamanlar -35 derece, -40 °C dereceyi bulur. Aşırı kar yağışı ve tipi kış aylarında kazanın bazı köyleriyle bağlantısını kesmekte ise de ilçe içerisinde yer alan Köy Hizmetleri Bakımevi Ekiplerinin yoğun faaliyetleri ile kısa sürede köy yollarında ki kar temizlenir.

44 köyü bulunan ilçe içerisinde 2006 senesi nüfus sayımında 36.157 ilçe içerisinde ikamet eden, 126.885 kütüğe kayıtlı nüfus saptanmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ