Erzurum Aziziye Belediyesi Personel Alımı

Erzurum Aziziye Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Aziziye Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzurum Aziziye Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzurum Aziziye Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzurum Aziziye Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Aziziye Hakkında
Aziziye, eski adı Ilıca, Erzurum vilayetinin bir kazasıdır. Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunur.

Erzurum vilayetinin merkez kazalarından bir tanesi olup,Vilayetin batı bölümünü meydana getirir. Kuzey tarafından İspir İlçesi, Güney tarafından Palandöken (Merkez İlçe) ve Çat İlçeleri, Doğu tarafından Yakutiye (Merkez İlçe) İlçesi, Kuzey-doğu tarafından Tortum İlçesi, Kuzey- batı tarafından Aşkale kazası ile komşudur. Ilıca, Erzurum’u batı kısmına bağlamış olan ve İpek Yolu rotasında yer alan E80 karayolu üzerinde bulunmaktadır. İlçe halkının büyük kısmını çevre vilayet, kaza ve köylerden gelenler sağlamaktadır.

Ilıca’nın toplam yüzölçümü; 1702 Kilometrekare olup, yükselti 1812 metredir. Fırat Nehrinin bir kolunu yaratan Karasu’nun toplam uzunluk mesafesi 185 kilometredir. Erzurum vilayeti hudutları içindeki uzunluk mesafesi 140 kilometredir. İlçe hudutları içinde doğal göl mevcut değildir. Kuzgun Baraj Gölü ile Merkez Söğütlü köyü yakınında sulama emelli gerçekleşen göletler bulunmaktadır.İlçenin iklimi, karasal iklim etki alanı içerisinde bulunmaktadır. Kış ayları soğuk ve kar yağışlı geçer, yazlar ise çoğunlukla sıcak ve kurak geçer. Kış erken başlar, çoğunlukla Ekim’in ikinci %50’si ile Kasım ayı başlarında ilk kar yağışı olur. Bazı zamanlar Mayıs ayı ortalarına değin kar örtüsü kalkmaz. Kış ayında epey şiddetli soğuklar yaşanır. Yaz ayları da kış kadar erken başlar ve sıcak geçer, nem düşük olduğundan dolayı bu hararet çok hissedilmez. Gece ve gündüz arasındaki yer alan sıcaklık ve senelik sıcaklık farkı fazla yüksektir. Aziziye ( Ilıca) ‘de yaşanmış olan İklimin genel özelliği: Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Senelik yağmur miktarı düşüktür. Bitki örtüsü bozkır şeklindedir.

Aziziye İlçe Nüfus Müdürlüğünde 33 ‘ü semt, 48 ‘i köy olmak suretiyle toplam 81 idari birim yer almaktadır. Bu İdari Birimlere ilişkin 166 tane Nüfus Aile Kütüğü mevcuttur. Adrese dayalı nüfus kayıt sitemine nazaran TÜİK’in izah ettiği veriler 2011 senesi dolayısıyla İlçe merkezinde 40.861 birey (20.727 Erkek, 20.134 Bayan) ; köylerde ise 9.956 birey (4.918 Erkek, 5.038 Bayan) olmak suretiyle toplam 50.817 kişi ilçe içerisinde yerleşik olarak hayatlarını devam ettirmektedir.

İlçe halkının temel geçim kaynağını ziraat ve hayvancılık sağlamaktadır. İlçeden diğer vilayetlere, bilhassa batı kısmına göç edilmektedir. Yeterli olmayan gelir ve bununla beraber Erzurum vilayeti geneli için söylenebilecek zor iklim koşulları bölgede bulunan göçün temel nedenleri olarak söylenmektedir. Bu vaziyet ilçenin ilerlemesini negatif istikamette etkilemekle beraber, kaza nüfusunda azalmaya da neden olur. Bulunmuş olduğu stratejik konumun önemine karşın bugünlere politik iktidarlarca ilçeye ihtiyaç duyulan önemin verilmediği yöre halkınca tartışma mevzusudur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ