Erzurum Aşkale Belediyesi Personel Alımı

Erzurum Aşkale Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Aşkale Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzurum Aşkale Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzurum Aşkale Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzurum Aşkale Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Aşkale Hakkında
Aşkale, Erzurum ilinin bir ilçesidir. Nüfusu TUIK verilerine göre 24.270 kişiden oluşmaktadır. İlçe nüfusunun büyük kısmını Türkmenler ve alevi Zazalar oluşturmaktadır.Coğrafi ağırlığı sebebiyle tarih süresince muhtelif kavimlerin ve uygarlıkların uğrak yeri olan kazanın ilk yaşam alanı, Karasu kıyısında yer alan eski bir kalenin harabe höyüğünün çevresi ile Kaban Dağının doğu bölgesidir. İlçenin adı tarih kapsamında Locus Basara, Şöğayn, Aşhane, Açhane, Kale olaraktan değişe gelmiş yaşadığımız çağda Aşkale olaraktan dilimize yerleşmiştir. Milattan Önce 1700 senelerinde Hititler tarafınca kuruluşu gerçekleşen ilçe, tarih süresince otuz beş kez el değiştirmiştir. Milattan Sonra 395 senelerinde Roma İmparatorluğu’nun elinde bulunan ilçe, Hint-Avrupa İpek Yolu’nun üstünde oluşu sebebiyle tüm uygarlıkların alakasını çekmiştir. Milattan Sonra 650 senelerinde Bizans idaresine giren kaza, 1387 senesinde Timur’un hakimiyeti altına girmiştir. 1473 senesinde Otlukbeli Savaşından sonrasında Osmanlı topraklarına katılan kaza, 1916 yılında Rusların işgaline uğramış, 3 Mart 1918 yılında egemenliğine kavuşmuştur.

Yerleşik bir yapıya sahip kaza, batı tarafında Bayburt ve Tercan, kuzey bölümde İspir, güney bölümde Çat ve doğu tarafından Ilıca kazalarıyla çevrilmiştir. Hudutlarında Dumanlı, Güllü, Merşem. Gollo ve Kop dağları yer almaktadır ve bu dağlar volkanik yapılıdır. Erzurum ilinden Aşkale ilçesine doğru karayolu ile gelirken Aşkale ilçemize tahminen 11 kilometre kala yolun sol kesiminde ağzını açmış bir insan sureti biçimini almış bir tepe bulunur.

İlçe içerisinde genel olaraktan sert kara iklimi devam eder. Kışlar uzun, soğuk ve karlı; yaz ayları kısa sıcak ve kuraktır, Yağışlar ilkbahar mevsiminde başlar. Çevresine nazaran daha çukurda olmuş olduğu için genel anlamda soğuk hava akımlarından daha az etkilenir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. nihal diyor ki:

    kpps den 82 aldım belediyenizde uygun bi iş istiyorum

  2. nihal diyor ki:

    slm.kpps 82 aldım. belediyenizde uygun iş istiyorum.

BİR YORUM YAZ