Erzincan Refahiye Belediyesi Personel Alımı

Erzincan Refahiye Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Refahiye Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzincan Refahiye Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzincan Refahiye Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzincan Refahiye Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Refahiye Hakkında
Refahiye Erzincan’ın kazalarından bir tanesidir. Köy sayısı 119’dur. İlçeye, Erzincan Mutasarrıfı Şefik Paşa tarafınca bereket manasına gelmiş olan Refahiye ismi verilmiştir.İlçe, batısındaki çam ormanları ve İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta Soğukgöze ve Karaçam mevkiileri içinde bulunan, yüksekliği 2000 metre olan Dumanlı yaylaları, soğuk su kaynakları, göleti, piknik sahaları ve kayak imkânları ile yaz ve kış turizmi yönünden ehemmiyet taşımaktadır. Her sene Ağustos ayı itibari ile, bal şenliği tertip eden ilçe içerisinde, kablo fabrikası yer almaktadır. Ek olarak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da Refahiyelidir. Ek olarak kaza devamlı göç vermekte olan bir ilçedir.

Erzincan iline 71 kilometre mesafede, 1744 kilometrekare yüzölçümlü Refahiye’nin nüfusu TUIK verilerine göre 1997 senesi nüfus araştırmasına nazaran 15.072’dir. Eski ismi Gercanis olan Refahiye’nin evveliyatına ait teferruatlı malûmat yoktur. Erzincan yöresi ile aynı idareler altında yaşamış olduğu sanılmaktadır.Ek olarak kent 1940 ve 1993 depremlerinde epey tahribat görmüştür.

Ekonomi
İlçede iktisat, toprak ve ziraat mamüllerine dayanmaktaydı. Çavdar, buğday, bakliyat, ceviz, kavun ve karpuz yetiştirilirdi. Fakat nihai 20 sene içinde göç yükseldiği için nüfus düşmüş, gelir kaynakları kısıtlanmıştır. Tarım işleriyleuğraşan çok azca sayıda köy haricinde ana gelir kaynakları hayvancılık, mandıracılık ve bal üretimi olmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ