Erzincan Otlukbeli Belediyesi Personel Alımı

Erzincan Otlukbeli Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Otlukbeli Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzincan Otlukbeli Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzincan Otlukbeli Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzincan Otlukbeli Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Otlukbeli Hakkında
Otlukbeli kazası, Bayburt ve Erzincan vilayetleri arasındadır. Otlukbeli ilçesinin bilinen tarihi Milattan Önce 2000 senelerinde adım atar. O senelerde Hurriler, Erzincan ve yöresine hakimken daha sonraları hükümranlıklarım güneye kaydırdıklarından bu yöreye Ümtizililer ve Alkuşiler hâkim olmuşlardır.

Civar, Milattan Önce 900’lü senelerde Urartu Devleti’nin hudutları iç tarafında kalmış ve daha sonraları Milattan Önce 600’lü senelerde Urartu Devleti’nin son bulmasıyla 30 sene değin İskitler’in hakimiyeti altında kalmıştır.

İskitler’den sonrasında Medler, Milattan Önce 550 senesinde ise Persler civarda 200 sene kadar egemenlik sürmüşlerdir. Milattan Önce 334 senesinde İskender’in Persler’i yenmesi sonrasında yöreyi İskender idare etmeye başlamıştır.Milattan Önce 515 yılından sonra Sabarlar, yöreye seferler düzenleyerek yöreyi Ankara ilimize değin işgal altına almışlardır.
7. asrın senelerine değin Erzincan ve yöresinin bazı zamanlar Bizans bazı zamanlar da Sasaniler’ce yönetildiği kayıtlar arasında bulunmaktadır.

636 senesinde ise Kafkaslardan Doğu Anadolu’ya akın eden Türk boyları yöreyi eline geçirmiş ve üç buçuk asırdan çok bir süre yöreye egemen olmuşlardır; fakat sık sık Arap saldırılarına uğradıklarından köklü bir yapı haline gelememişlerdir.
10. yüzyıldan sonra ise Oğuz boyları Anadolu’ya gelerek Otlukbeli ilçesini ve Doğu Anadolu’yu yurt olarak kabul etmişlerdir.
Ondan sonra 1071 Malazgirt Zaferi ile Oğuz Türkleri’nin eline geçen civar, Anadolu Selçuklu İmparatorluğunu teşkil eden 3 beylikten önemli Mengücekler’in hakimiyetine girmiştir.

Coğrafi Yapı
İlçe, 254 kilometrekarelik sahaya haizdir. Kuzey bölgesinde Bayburt vilayeti (52 kilometre) ve Demirözü kazası (40 kilometre), doğu bölgesinde Aşkale (100 kilometre) ve Tercan (67 kilometre) kazaları, güney bölgesinde Çayırlı kazası (37 kilometre), batı bölgesinde ise Demirözü ve Çayırlı kazaları ile dönüştürülmüştür.

Erzincan’a 148 kilometre, Trabzon’a 240 kilometre, Erzurum’a 158 kilometre ve Gümüşhane’ye 140 kilometre’dir.

İlçe içerisinden ulaşım, karayoluyla yapılmaktadır. Bütün köyleri asfalt kaplama yola ve içme suyuna haizdir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ