Erzincan Kemaliye Belediyesi Personel Alımı

Erzincan Kemaliye Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kemaliye Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzincan Kemaliye Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzincan Kemaliye Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzincan Kemaliye Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kemaliye Hakkında
Kemaliye kazası, Erzincan’a bağlı olan 9 kazadan bir tanesidir. Eski adı Eğin’dir. 11. asrın ilk döneminde Van yöresinden göçen Ermeniler tarafından iskân edilmiş olduğu kabul edilmektedir. Kasabanın eski ismi Agn olup, Ermenice “göze, pınar” manasındadır. 

İlçe, 1900’lü senelerin ehemmiyetli bir ticari merkezi konumundadır. Kaynaklar, o periyotta tüm çevre vilayetlerden, ticaret için eğin’e gidildiğini aktarır. Cumhuriyetten sonrasında, ilçe yoğun göç sunan yerlerden bir tanesi haline gelmiştir. Şu anda, eğin nüfusuna kayıtlı olan 202 bin fert bulunur.Kemaliye ilçesinde nüfus hareketleri enteresan bir çizgi takip eder. Tarih süresince kaza nüfus bilgisi devamlı dalgalanmalar kaydetmiştir. Kemaliye ilçesinin günümüzdeki nüfus bilgisi göz önüne alınırsa, dünden bugüne kaza nüfusunda yüksek oranda azalma olmuş olduğu görülür. Bu azalmada kaza dışına, bilhassa büyük ticaret merkezlerine (İstanbul, Ankara) olan göçün tesiri büyüktür. Geçimini ziraat arazisi azca olan ve iş imkânları da kısıtlı olan civarda sağlayamayan halk, bu şehirlere göç etmiş ve zaman içinde buralara yerleşmiştir. Kemaliye’nin son dönemlerde, gurbette fazla sayıda nüfusunun olmuş olduğu rivayet edilmektedir. Bu nüfusun bir çoğu da İstanbul ilinde toplanmıştır.

Ekonomi
İl merkezinde olmuş olduğu gibi, Kemaliye kaza merkezinde de endüstri pek gelişmemiştir. Bir zamanlar irili ufaklı fabrikalar olsa da bunlar süre içinde kapanmıştır. Çünkü halk geçimini ziraat ve hayvancılıkla sağlar. Ziraat topraklarının azca oluşu, civar halkını daha fazla bağ-bahçe tarımına yöneltmiştir. Geçimini sağlayamayan bazı civar halkı da büyük şehirlere ve endüstri merkezlerine göç etmiştir.

İlçe merkezinde ve köylerinde hayatını sürdüren halk genellikle üretmiş olduğu ziraat ürünlerini bizzat ihtiyacını gidermek için kullanır. Arazisi daha yaygın olanlar ise bir kesmini satarak gelir elde ederler. Civarda bol miktarda yer alan dut ve ceviz benzeri mamüller ehemmiyetli birer iç ihracat ürünüdür. Dut kurusu, dut pekmezi ve duttan imal edilen bazı mamüller satılarak getiri elde edilir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ