Erzincan Kemah Belediyesi Personel Alımı

Erzincan Kemah Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kemah Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Erzincan Kemah Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Erzincan Kemah Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Erzincan Kemah Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kemah Hakkında
Kemah, Erzincan ilinin 9 kazasından bir tanesidir. Kemah’ın “ Tarih öncesi çağları ile ilgili kararlı bilgilere haiz değiliz. Fakat, Erzurum etrafı benzeri sınır civarlarda oluşturulan kimi araştırmalar, bölge zamanının umumi anlamda, insaniyet zamanının en eski devirlerine, kısaca “Paleolitik Çağ”a (Yontma Taş Dönemi) kadar götürmektedir.Müteakib çağlarda ise Kemah bölgesinin ön tarihi ile ilgili olarak bilgilerimiz bilimsel boyutlar kazanmaya adım atar: “Son Kalkolitik” ve “İlk Tunç Yüzyıl “ devrelerinde Doğu ve Güney-doğu Anadolu’da Karaz türü çanak-çömlekleri isimi ile tanımlanan geniş ve benzeşik, kendine özgü parçalarıyla bir kültür gurubu meydana çıkar. Karaz Kültürü isminin yanında, buluntu yerlerine nazaran muhtelif isimler altında tarif edilen bu kültür, gerçekte fazla önemli bir tarihi olayı ve gelişmeyi yansıtmaktadır. 

Coğrafya
Kemah, Doğu Anadolu’da Kara-Su (Fırun olt) Vadisinin sol kıyı bölgesinde, Munzur dağlarından inen Tanasur Deresi ağzında ve kadim kalenin koltuğunda, deniz düzeyinden 1038 m. yükseklikte sektöre kazandırılmış seçkin bir kasaba olup, Erzincan iline bağlı olan bir ilçenin merkezi konumundadır.

Önceden kent, esas sebebi ile kaledibine doğru sektöre kazandırılmış, çarşı ve dükkânlar oradaymış. Yaşam ise ,öncelikli ismiyle, Cennet Yamacı emsal, bağ ve bahçeler içerisinden dökülen Tanasur Deresi’nin açmış olduğu derin bir şekilde vadinin eteklerine gerçekleşen evlerdeymiş. Vaktinde en fazla nüfusa sahip semtler buradaymış ve her sabah kırk hayvanla esnaf dükkân açmaya gelirmiş çarşıya.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ