Elazığ Sivrice Belediyesi Personel Alımı

Elazığ Sivrice Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Sivrice Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Elazığ Sivrice Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Elazığ Sivrice Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Elazığ Sivrice Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sivrice Hakkında
Sivrice, Elâzığ vilayetinin bir kazasıdır.

1936 senesi şubat ayı içinde Dedeyolu köyünde inşa edilmiştir. 1938 yılında şimdiki yeri olan Hazar Gölü sahiline taşınmıştır. İlçenin kuruluş tarihi fazla eski olmamakla beraber göl içinde yer alan adacıkta ve devamında eski bir yaşam alanı bulunmaktadır. Hangi zamanda kimlerin yaşamış olduğu kesin olacak şekilde belirlenememiştir. 2009 senesi Türkiye İstatistik Kurumu datalarına bakılırsa merkez nüfus bilgisi 4.236 şeklindedir. İlçenin toplam nüfusu TUIK verilerine göre ise 9.660 şeklindedir.

Adacıkta yıkılmış şekilde bir manastır, devamında da su içinde büyük kısmı sağlam biçimde evler ve diğer yapıların kalıntıları bulunur. Son senelerde çevre illerin ehemmiyetli bir turizm merkezi olan ve olmak için gelişmeler gösteren Sivrice kazasında yaz mevsiminde vatandaşların günü birlik olacak şekilde tatil yapabileceği mesire bölgeleri ve çadır şehir bölgeleri bulunmaktadır. Ek olarak kamuya ilişkin Orman, Sağlık, Köy Hizmetleri, Maliye, Karayolları, D.S.İ., Fırat Üniversitesi, Elâzığ Belediyesi, Posta İşletme, Sümerbank, Harb-İş, T.P.A.O, D.D.Y. ve Hazar Gençlik ve İzcilik Kamplarında kamu çalışanının kolaylıkla tatil yapma imkânlarını yerine getirmektedir.Elâzığ ilinin turizm yönünden ehemmiyetli bir potansiyele haiz kazasıdır. İl merkezine 31 kilometre mesafede olup, ulaşım kara ve demiryolu ile temin edilmektedir. Sivrice Hazar gölü kıyısında yer almaktadır. Hazar gölü tektonik bir göldür. Hazar gölü tertemiz duru suyu, halka aleni plajlarıyla ve içinde yer alan “Batık Yerleşme” siyle tatil ve dinlenme merkezidir.

Sivrice kazasının doğu bölgesinde Maden kazası, batı bölgesinde Baskil kazası, güneybatı bölgesinde Doğanyolu kazası, güneydoğu bölümünde Çüngüş kazası, kuzey bölgesinde Elâzığ Merkez kazası ile sarılıdır. Karakaya gölü barajı Sivrice kazası ile Malatya vilayeti, Doğanyolu İlçesi içinde hudut teşkil etmektedir. Ek olarak kazanın güneydoğu bölümünde 2347 metre yükseklikte bulunan Hazarbaba dağı ile 2171 metre yükseklikte bulunan Karaoğlan dağı yer almaktadır. İlçe merkezinin ortalama deniz seviyesi yüksekliği 1266 metre yüksekliğindedir.

İlçe içerisinde 4 tane tuğla tesisi, bulunmaktadır. Bu tesislerde 500 kişiye iş olanakları sağlanmakta olup, senelik üretimleri 20 milyon tuğla civarı durumundadır. 1969 senesinde kuruluşu gerçekleşen TÜGSAŞ Gübre Fabrikası Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun 18.04.2000 tarih ve 2000-28 sayılı hükmü gereğince Fırat Üniversitesi’ne bedelsiz olaraktan devredilmiştir. İlçenin Uslu köyü halkından 5-10 aile geçimini çömlekçilikten, İlçedeki kimi aileler ise balıkçılıktan gerçekleştirmektedir. Sivrice ilçemizde arıcılık oldukça aktif duruma gelmiştir. Köylerde arıcılığın geliştirilmesi için oluşturulan arıcılık kurslarında 600 yurttaşımıza sertifika verilmiştir.  İlçeye bağlı olan 50 köy bulunmasına karşın bunlardan yalnız 10 kadarının Sivrice ile ekonomik ilişkisi bulunur. Bu yüzden ilçe içerisinde fuar, sergi ve panayır kurulamamakta, sadece kimi senelerde göl festivali tertip edilmektedir. İlçe içerisinde ziraat ve hayvancılık ehemmiyetli geçim kaynakları arasında bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ