Elazığ Palu Belediyesi Personel Alımı

Elazığ Palu Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Palu Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Elazığ Palu Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Elazığ Palu Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Elazığ Palu Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Palu Hakkında
Palu, Elâzığ ilinin bir kazasıdır.

İkisi belde, öteki merkez olmak suretiyle 3 belediye, 35 köy ve onlara bağlı olan 30 mezradan meydana gelmektedir. Güney tarafında Arıcak ve Alacakaya Elâzığ vilayet merkezi, kuzey bölümde Kovancılar kazası ile sınırdır.

Belde ve köylerinin %70’i dağlarla kaplı ve engebeli arazide sektöre kazandırılmış olup, dağınık bir yaşam biçimi arz etmektedir.

İlçe arazisi Murat Nehri civarında bulunan düzlükler ile güneyde bulunan doğu toros silsilesini yaratan Akdağlar’dan ortaya çıkar. İlçe toprakları 410 kilometrelik bir sahaya haiz olup bu yüzölçümün %70’i dağlarla kaplı, % 24 dalgalı, %10 ova ve % 3.1 yayladır. Dalgalı ve dağınık arazi kaza arazilerinin %86.9 gibi bir oranın oluşturuyor. Doğu Toros silsilesi içinde yer alan Akdağlar azami noktası 2500 metre yüksekliğindedir.Murat nehri kaza arazilerinin içerisinden geçmekte olup, vadisi genellike dik ve sarp şekildedir. Palu karasal iklim kesminde olup senelik sıcaklık averajı 13 derece civarlarındadır. Yağışlar çoğunlukla ilkbahar ve güz aylarında olmaktadır.

Senelik yağmur miktarı 430 metreküp şeklindedir. Keban Barajı’nın yapılmasından sonrasında Palu ve etrafında iklim hissedilir denli yumuşak hale gelmiştir. İlçe, orman örtüsü sebebi ile varlıklı olmayıp hudutları kapsamında 615 hektar bozuk baltalık orman yer almaktadır.

İlçe içerisinde çalışan Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası ve Sümerbank satış mağazası yanı sıra ticaret hukukuna bakılırsa hiç bir endüstri ve ticari işletme bulunmamaktadır. Fakat ölçekli marangozhane ve doğrama atölyeleri yerel gereksinimleri karşılayacak seviyededir.

İlçe hudutları kapsamı altında karayollarına ilişkin 106 kilometrelik vilayet yol ağı bulunmaktadır. Bunlardan 8 kilometrelik Palu – Kovancılar arası ve 29 kilometrelik Palu-Baltaşı-Gülüşkür köprüsü, 23 km Palu-Beyhan asfaltı, 40 km Palu – Arıcak asfaltıdır. Geriye kalmış olan bölüm ise geçit vermeyen yol olduğu saptanmıştır.

Yaklaşık 200 km boyunda olan köy yollarından, Palu – Üçdeğirmenler, Palu-Seydili ile Palu-Baltaşı yol bağlantısı üstünde Karasalkım, Gömeçbağlar, Karacabağ Köy yolları asfalttır. Ek olarak kaza merkezi ile Elâzığ vilayet merkezi içinde her otuz dakikada olmak suretiyle gerek belediye otobüsleri ile gerekse hususi halk minibüsleri ile ulaşım yaz-kış temin edilmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ