Elazığ Kovancılar Belediyesi Personel Alımı

Elazığ Kovancılar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kovancılar Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Elazığ Kovancılar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Elazığ Kovancılar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Elazığ Kovancılar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kovancılar Hakkında
Kovancılar, Elazığ vilayetinin bir kazası olup, daha eski zamanlar Palu İlçesine bağlı olan ve 8 Kilometre kuzeyinde bulunan Kapıaçmaz Mahalinde ufak bir köydü. Yörenin tarihi çok eski olup, milat önceki senelere endekslidir. 1934 senesinde Romanya ile ülkemiz içinde gerçekleşen mübadele anlaşması altında orada yer alan Türk Ahaliden 300 evlik bir kafile yerleştirilmek suretiyle Elâzığ vilayetine taşınmıştır. Mevsimin kış olması sebebiyle önce Palu kazasının yöre köylerinde geçici iskana tabi tutulan Muhacirler, hemen sonra şimdiki İlçe Merkezinde yaşamaya başlamışlardır. 1935 senesinin İlkbahar ayı itibari ile 300 evlik köyün temeli atılmıştır. O dönemin gerektirmiş olduğu şartlara nazaran duvarları kerpiçten ve çatıları kargirden imal edilen hanelerin inşaatları kısa sürede bitirilerek hak sahiplerine verilmiştir. Mevzubahis bu yeni yaşam yerine Muhacirlerin Romanya’da ikamet ettikleri köy olan Kovancılar’ın ismi konmuştur. 1935 senesinde tamamıyla boş bir arazi üstüne inşa edilmiş yer alan Kovancılar’ın imar tasarısı o dönemin imkânları ile en iyi biçimde hazırlanmış olup, Elâzığ İlinin misal bir yaşam alanı meydana gelmiştir.1968 senesinde Belediye Teşkilatı kurulmuş olup, hemen sonra 19.06.1987 tarih ve 3392 Sayılı Yasa ile yaşam yerimiz İlçe pozisyonuna getirilmiştir.
Yeni kuruluşu gerçekleşen İlçemiz Elâzığ-Bingöl karayolunun 67. kilometresinde Yukarı Fırat kısmında Şahmiran dağının eteğinde düz bir saha üstünde ve deniz düzeyinden 1026 Metre yükseklikte, 38-20 derece kuzey enlemi, 39-50 doğu meridyeni üstünde yer almıştır. Kuzey bölgesinde Tunceli İl sınırı, Doğu bölgesinde Karakoçan İlçesi, Güney bölgesinde Palu İlçesi, Batı bölgesinde Keban Baraj gölü ile hudutludur. Yüzölçümü köyleri dahil 980 Kilometrekaredir. Bölge Doğu Toros Silsilesi içinde kaldığından, 1.Derece Zelzele bölgesine girmektedir.

İlçemizin iklimi kara ikliminin ılık bir hususi durumunu taşır. Bilhassa Fırat Irmağı üstüne Keban ve Karakaya Barajları yapıldıktan sonrasında iklimde yüksek oranda ılımanlaşma belirlenmiştir. İlçe Merkezinin yanıbaşında yer alan ovada Keban Baraj kıyı bölgesinde yer alan köylerde kış ayları epey ılık geçmektedir. Kar yağışı pek tesirli değildir. Genel anlamda yağmur gibi düşen yağışların bir çok, bahar mevsiminde yağmaktadır. Yaklaşık yağmur oranı 500 – 600 milimetre civarı durumundadır. Yaz mevsiminin en sıcak ayı Temmuz ayıdır. En fazla sıcaklık 39-40 derece şeklindedir. Senenin en soğuk ayı Şubat olup, en düşük hararet 20 ile 25 derece arasında yer almaktadır.

4 mevsim güzel bir kent olan Kovancılar, ülkemizin en güzel yerlerinden bir tanesidir. Bilhassa Akmezra köyü ve çevresi ehemmiyetli ziraat sahalarındandır.

İlçe içerisinde 1 Ziraat Bankası, 1 Halkbank, 1 İş Bankası, ufak sanayi sitesi, 1’er tane Pancar Bölge Şefliği ve Ziraat Odası Başkanlığı bulunmaktadır. İlçe içerisinde endüstri gelişmiş vaziyettedir. İlçe sınırları kapsamı altında ETİ-KROM Anonim Şirketi yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ