Elazığ Keban Belediyesi Personel Alımı

Elazığ Keban Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Keban Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Elazığ Keban Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Elazığ Keban Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Elazığ Keban Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Keban Hakkında
Keban, Elâzığ vilayetinin bir kazasıdır.

Keban, Elâzığ vilayetinin batı bölgesinde ve merkez kazaya 46 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçenin doğu bölgesinde Elâzığ, batı bölgesinde Malatya’nın Arapgir kazası, kuzey bölgesinde Tunceli’nin Çemişgezek’i, kuzey batısında Ağın, güney bölümde ise Baskil kazası bulunur. İlçenin yüzölçümü 548 kilometrekare şeklindedir.

Karasal iklimi etki alanı içerisinde bulunmaktadır, lakin baraj ile birlikte gelmiş olan iklim değişikliğe uğramıştır.
İlçenin ekonomik durumu tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne bağlı durumdadır.Keban, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümü’nde bulunan Elazığ vilayetine bağlı olan ufak, güzide bir Anadolu kazasıdır. Bağlı bulunmuş olduğu Elazığ vilayetine 46 kilometre mesafede olup ulaşım kara yolu ile temin edilmektedir. Ortalama deniz seviyesi yüksekliği 1067 metre durumundayken Keban’ın ortalama deniz seviyesi yüksekliği 780 metre olup, kazanın yüzölçümü 543 kilometrekaredir. İlçenin doğu bölgesinde Elazığ, batı bölgesinde Malatya şehrinin Arapkir kazası, kuzey bölgesinde baraj gölünün havzasından sonrasında Tunceli şehrinin Çemişgezek kazası, güney bölgesinde ise Elazığ vilayetinin bir öteki kazası olan Baskil ile çevrelenmiştir.
İlçe, doğu bölgesinde Kıjkıjik Tepesi, batı bölgesinde Nimri Dağı, güney bölgesinde Seftil ve Zeytin Dağları ile kuzey bölgesinde Nallı Ziyaret ve Asker Tepesi içinde sıkışmış bir vadi arasında yer almaktadır. Yüksek dağların ve tepelerin içinde inşa edilmiş ilçeden yıl süresince yüksek debi ile dökülen ve dünyanın en uzun nehirlerinden sayılan Fırat Nehri doğmaktadır. İlk bakışta bu nehirden yararlanmak için buraya yerleşildiği sanılsa da; Keban’ın ziraat emelli arazisi dar olmuş olduğu gibi dökülen suyun da dar ve derin bir şekilde vadiler içinde akmasından ötürü ziraat dalında Fırat Nehri’nden yararlanılamamaktadır. İlçenin sarp dağların içinde kurulup burada yerleşilmesinin tek nedeni bu yörenin maden itibariyle varlıklı oluşudur.

İlçenin kurulmuş olduğu alanın toprak yapısı kalker ve şişten oluşmuş olan kayaçlar durumundadır. Bu kayaçlar üstünde fazla sayıda ve farklı büyüklüklerde çatlamalar yer almakta, yaşam alanı üstünden boydan boya geçmekte olan, Keban Bindirmesi olarak isimlendirilen fay geçmektedir.

Dağların içinde, 2,5 Kilometrelik bir vadinin kenarında yerleşimi gerçekleşen kazanın Değirmenbaşı, Kallar, Fırat ve Baraj Mahalleleriyle, Fırat’ın doğu kıyı bölgesinde yer alan DSİ kurumuna ilişkin balık imalat tesisleri ve müessesesel yerleşimi yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ