Elazığ Karakoçan Belediyesi Personel Alımı

Elazığ Karakoçan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Karakoçan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Elazığ Karakoçan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Elazığ Karakoçan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Elazığ Karakoçan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Karakoçan Hakkında
Karakoçan, Elâzığ vilayetinin bir kazasıdır. 1936 senesinde ilçe yapılmıştır. İlçenin bugün açısından 1 kasabası, 2 bucağı, 88 köyü, 5 mezrası yer almaktadır. Karakoçan ilçesine bağlı olan tek kasaba olan yaşam alanı Sarıcan ismini taşımaktadır. Sarıcan Kasabası iki semtten meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra Çan ve Başyurt ismiyle iki tane bucağı yer almaktadır. 2009 senesi nüfus araştırmasına bakılırsa 12.708’ü merkezde olmak suretiyle toplam nüfus bilgisi 29.061 şeklindedir.
Karakoçan ilçemizin merkezinde tarihi açıdan önemli olan herhangi bir yaşam alanı olmamasına rağmen, yakın köylerinde ve aralığında tarihi açıdan önemli olan birçok yaşam alanı yer almaktadır. Bunların başlangıcında Karakoçan kazası ile Mazgirt kazası (Tunceli) hududunu teşkil eden Peri çayı üstünde inşa edilmiş olan ve kazaya 12 kilometre mesafede yer alan Bağin Kalesi gösterilebilir. Ek olarak kazaya bağlı olan birçok köyde yer alan zamanı kiliselerde diğer yapıtlar olaraktan önümüze çıkmaktadırlar.Varlıklı doğal güzelliklere haiz olan ilçe içerisinde, Peri Çayı kenarında yer alan Golan kaplıcalarını her sene binlerce kişi sağlık emeliyle ziyaret etmektedir. 

Genel olacak şekilde Step İkliminin egemenlik sürmüş olduğu Karakoçan ilçesinde kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçer. Yağışlar en fazla ilkbahar mevsiminde olur. Karın bölgede kalma müddeti yaklaşık 30 gün üsrmektedir. Gece ile gündüz, yaz ile kış ayları içinde ehemmiyetli sıcaklık farkları yer alır. En sıcak aylar Temmuz (yaklaşık 35 derece) ve Ağustos (yaklaşık 30 derece), en soğuk aylar ise Ocak (yaklaşık -15 derece) ve Şubat (yaklaşık -20 derece) olarak görülmüştür.

Yaklaşık yağmur miktarı 382 milimetredir. İlçe içerisinde son senelerde yağmur oranı evvelki senelere bakılırsa azalış kaydetmiştir. Bunun küresel ısınma ile direkt alakalı olmuş olduğu bilim adamlarınca dile getirilmektedir.

İlçe halkı geçimini çoğunlukla ziraat ve hayvancılıktan yerine getirmektedir. Fakat en dikkat çekici gelir kaynakları ülke dışında hayatını sürdüren aile fertleri yahut yakın akrabaların icra ettikleri desteklerdir. Bundan dolayı İlçe ekonomisini ziraat, Hayvancılık ve Sanayi başlıkları çerçevesinde ayrı ayrı incelemek icap eder.

Karakoçan kazası coğrafi olaraktan birçok ile oldukça yakın ve merkezi pozisyonda kaldığından ötürü, kazaya ulaşım hususunda birçok seçenek bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. dilan ayhan diyor ki:

    2013 mezunuyum, Aksaray Teknik bilimler bahçe ziraat bitirdim. İş arıyorum.

BİR YORUM YAZ