Elazığ Baskil Belediyesi Personel Alımı

Elazığ Baskil Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Baskil Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Elazığ Baskil Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Elazığ Baskil Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Elazığ Baskil Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Baskil Hakkında
Baskil, Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Elazığ vilayetine bağlı olan bir kaza ve kazanın merkezi olan şehirdir.

İlçenin nüfusu 2007 senesinde oluşturulan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi altında merkez 5.076, köyler 10.902 kişi olmak suretiyle toplam 15.978 şahıstır.

22 Ekim 2000 tarihindeki Genel Nüfus Sayımı neticelerine bakılırsa kazanın toplam nüfus bilgisi 26.811 şahıstır. İlçe merkezi nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 11.772 kişidir. Nahiye ve köylerin nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 15.039 şeklindedir. Köylerden kaza merkezine ve çevre vilayetlere göçün olmuş olduğu görülmüştür.İlçemizin toplumsal ve ekonomik yapısı araştırıldığında vatandaşların % 65’i çiftçilik yaparak geçimini gerçekleştirmektedir. Okuma – yazma oranının yüksek olmuş olduğu Baskil ilçemizde, kamu ve özel pazarda emek harcayarak geçimini sağlayan aile sayısının fazla olmuş olduğu tespit edilmektedir.

Baskil ilçemizde ziraat ve hayvancılık ile uğraşan; Ziraat Odası’na kayıtlı olan toplam 5120 çiftçi yer almaktadır. Bilhassa kayısıcılığın yaygın olmuş olduğu Karakaya Baraj Gölü sahilinde yer alan köylerimizde seracılık, sebze ve meyve yetiştirilmektedir. Bilaluşağı, Çiğdemli, Kumlutarla, Gemici ve diğer köylerde karpuz ve kavun rekoltesi çok fazladır. Baskil’de resmi verilere bakılırsa senelik olaraktan: 68.000 ton kayısı, 40.000 ton buğday, 25.000 ton arpa, 2.000 ton tahıl (nohut,mercimek ve benzeri.), 75.000 ton sebze, 500 ton yem bitkileri yapıldığı tespit edilmiştir.

Ek olarak hayvancılık gerçeklemekte olup, 4.100 tane büyükbaş hayvan, 11.600 tane küçükbaş hayvanın dışında 14.200 tane kümes hayvanı yer almaktadır. Son senelerde arıcılık yaygın olarak gerçekleşmektedir.

Ücret hasılatının dışında SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur gibi toplumsal güvenlik kuruluşlarından emekli aylığı alan aile sayısı da epey yüksektir. Bu veriler düşünüldüğünde ilçemiz parasal açıdan varlıklı bir kazadır. Birey başına bakılırsa gelir dağılımı senelik olarak 1.670 dolar civarı durumundadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ