Elazığ Arıcak Belediyesi Personel Alımı

Elazığ Arıcak Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Arıcak Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Elazığ Arıcak Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Elazığ Arıcak Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Elazığ Arıcak Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Arıcak Hakkında
Arıcak, Doğu Anadolu bölgesinin güney bölgesinde, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinin geçiş kesminde bulunmaktadır.
   
İlçe genel olacak şekilde dağlarla kaplı, meşelik , çalılıktır ve engebeli bir arazi alanına haizdir.

İlçemizin kuzey bölgesinde Ak Dağlar ve Palu İlçesi, güney bölgesinde İnceburun dağları ile Hani ve Dicle kazaları, doğu bölgesinde Servi dağları ile Genç kazası, batı bölgesinde ise Alacakaya kazası ile sarılıdır.İlçemizde karasal iklim egemendir. Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları soğuk ve yağmurludur. Güneydoğu Anadolu Bölgesine de komşu olması sebebiyle güney şeridinde yaz ayları daha da sıcak ve kurak, kış ayları ılık ve yağmurlu geçmektedir.
İlçemiz hudutları içinde Dicle Nehrinin temel kollarından sayılan Berkilin Çayı dahil bir çok akarsuları bulunur.

İlçemizin 374 kilometrekare olan yüzölçümünün %4’ü çayır ve mera, %54’ü bozuk baltalık, %12’ si ekilebilir saha , %30’ u de dağlarla kaplı alanlardır ki, aslında taş ve kullanılmaz toprak parçası konumundadır.

İlçenin deniz düzeyinden yüksekliği 1.100 metre yüksekliğindedir

2012 Senesi Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi datalarına nazaran İlçenin aktif nüfusun 7569’u  bayan, 7943’ü erkek olmak suretiyle toplam 15 512 şeklindedir. İlçe merkezinin nüfus bilgisi 1518’i bayan, 1841’i erkek olmak suretiyle toplam 3359 şeklindedir. Köylerin toplam nüfus bilgisi 4.899 olup, Beldelerin toplam nüfusu TUIK verilerine göre 7259 şeklindedir, İlçenin Toplam Genel Nüfus bilgisi 15.512 şeklindedir. 

Öncelikli olarak terör olmak suretiyle farklı sebeplerle kazadan büyük kentlere geçici olaraktan göç eden yurttaşlarımızın gittikleri yerlerde yaşam koşullarının zorluğu, geçim sıkıntısı ve terör hadiselerinin de bitmesi sebebiyle ilçemize geri dönmek durumunda kalmışlardır.

İlçe halkının anadili Türkçe olmakla birlikte, civarda geniş bir şekilde Zazaca dili konuşulmaktadır.

 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ