Elazığ Ağın Belediyesi Personel Alımı

Elazığ Ağın Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Ağın Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Elazığ Ağın Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Elazığ Ağın Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Elazığ Ağın Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ağın Hakkında
Ağın İlçesinin tarihinin Milattan Önce 16.-17. asırlarda yöreye yerleşen Hurrilere değin uzanmış olduğu kabul edilmektedir. Civarda egemenlik kuran farklı kavimlerin hakimiyetinde kalmış olan Ağın, 1071 senesinden sonrasında Türklerin Anadoluya girmesiyle 1115-1234’e değin Artukoğulları yönetimi altında kalmış, 1514 Çaldıran Savaşı’ndan sonrasında Osmanlı topraklarına dahil olmuştur. “Kamus-ül Alamîda İlçeye ait şu malumatlar bulunmaktadır. “Mamuret-ül Aziz” (Elâzığ) sancağında Eğin İlçesine bağlı olan bir bucaktır. 52 köyden oluşmuştur. 1954 senesinde Elâzığ ilimize bağlı olan olarak bir ilçe yapılmıştır. Şu anda 16 köyü yer alan İlçenin, 1997 senesi nüfus araştırmasına nazaran 2103’ü ilçe merkezinde olmak suretiyle toplam nüfusu TUIK verilerine göre 3198 şeklindedir.

Elâzığ şehrinin kuzeybatısında bulunup Elazığ iline mesafesi 77 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Ağın doğu tarafından Çemişgezek, batı tarafından Arapgir, güney tarafından Keban, kuzey tarafından yeniden Arapgir ve Kemaliye ile çevrildir. Yüzölçümü 526 metrekare olup kuzey istikametinde Hekemat Tepesi, güney istikametinde Osman Tepesi, batı istikametinde ise Aliuşağı tepelerinin içinde küçüklü büyüklü dereler arasına yaşamaya başlamıştır. Dereleri sulak olduğu için yeşilin her rengine denk gelmek olasıdır.Fırat’ın bir kolu olan Karasu, İlçenin Doğu limiti süresince uzanmakta ve Keban aralığında Murat Nehri ile birleşerek asıl Fırat’ı kaplamaktadır. Daha eski zamanlar tipik karasal Doğu ikliminin tesirinde olan kazanın Baraj Gölünün oluşmasıyla ikliminde ehemmiyetli bir yumuşama belirlenmiştir. Elâzığ ilinden 77 kilometre mesafede olan Ağın’a ulaşım karayolu ile yürütülmekte olup, Keban Baraj gölü üstünden de feribotla temin edilmektedir. İlçenin yaz ve kış il yolu ve köy yolları ulaşıma açık durumdadır.

Ağın doğu tarafından Keban Barajı, kuzeyinden Erzincan, batı tarafından Malatya, güney tarafından Keban kazası çevrelemektedir.

1954 senesinde faaliyete geçirilmiştir. Arapgir, Kemaliye, Çemişgezek ve Keban İlçeleri ile sınırdır. Yüzölçümü 268 kilometrekare, kıyı şeridi 70 kilometredir. Ağın, Elâzığ şehrinin kuzey batı bölgesinde bulunup, ile tahminen 85 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Yüz ölçümü 268 kilometrekaredir. Yükselti 955-1005 içinde farklılaşmaktadır. Ağın çevresi, genel anlamda bir yayla özelliği gösterir. Bu platolar, yükseltileri 3000 metreyi geçmekte olan Munzur Dağlarının güney yamaçlarından Keban Baraj gölüne doğru giderek rakım kaybeden ve basamaklı bir yapıdaki platoların baraj gölü etrafındaki en alçaklarına karşılık gelir. Ağın İlçe merkezi Yaklaşık 900–1100 metre içinde uzanmakta olan bu alçak yayla yüzeylerinin ve kuzeyinden gelmiş olan Beyelması Deresi’nin ve batı tarafından gelmiş olan Akpınar derelerinin Keban Baraj Gölü’ne ulaşmadan en kısa zamanda evvelki tabanlı vadilerinin iç tarafında inşa edilmiştir. Bununla beraber bu bölüm, bu iki derenin birleşmesi neticesinde oluşmuş olan Ağın Deresi’nin kazmış olduğu vadiyi yaşadığımız çağda Keban Baraj Gölü’nün doldurmasıyla ortaya gelmiş olan körfezin kuzey bölgesinde bulunur. Keban Baraj Gölü’nün yapımıyla kaza yarımada görüntüsü edinmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ