Edirne Uzunköprü Belediyesi Personel Alımı

Edirne Uzunköprü Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Uzunköprü Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Edirne Uzunköprü Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Edirne Uzunköprü Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Edirne Uzunköprü Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Uzunköprü Hakkında
Uzunköprü, Edirne vilayetinin, Ergene Nehri kıyı bölgesinde kurulu kazasıdır. 1444 senesinde Osmanlılar tarafınca kuruluşu gerçekleşen, daha evvel var olmayan bir şehirdir. Kentin kurulmasıyla yöre köylerden ve Malkara’dan şehre insanlar getirilmiştir.

Uzunköprü şehri Sultan II. Murat tarafınca Ergene Kenti ismi ile kuruldu. Uzunköprü hakkında, ilk yazılı metin, Sultan II. Murad’ın vakfiyesi “Vakfı Sultan Murat Der Ergene” başlığını taşır. Hoca Sadettin Tacü’t Tevarih (C.II. S.164) isimli eserinde “Orasını konaklanacak tertipli bir yer durumuna getirdi. 174 yüksek kemer üstüne uzatılmış benzeri olmayan bir köprü yaptırdı ki, cihana örnek gerçekleşti. Köprünün bir başlangıcında Ergene ismi ile bilinen bir belde kondurup.” diyerek bu kasabanın ismini Ergene olduğunu belirtir. Kanuni Sultan Süleyman dönemine değin bu isimle anıldı.1873 senesinde Uzunköprü ilçesinden demiryolu geçer. Kasabanın ismi Cisr-i Ergene olmuş olduğu halde, yeni istasyon binasına “Uzunköprü” levhası asılmış ve tren tarifelerinde de Uzunköprü yazılmıştır. Neticede 1917 senesinde çıkan Devlet Salnamesinde, kazanın resmi ismi Cisr-i Ergene bırakılmış ve vatandaşların benimsediği Uzunköprü ismi kabul görmüştür.

Fakat 1920 senesinde Uzunköprü ilçesini işgal eden Yunanlılar şehrin ismini Makrifere şeklinde çevirdi. İki seneden çok bu isimle anıldı. 18 Kasım 1922 senesinde kurtuluştan sonrasında, ilçemiz Uzunköprü olan özgün ismini geri aldı.

İlçenin Bülbül göletini çevrelemiş olan bir piknik ve dinlence yeri olan Bülbül Korusu genellikle meşe ağaçlarından kaynaklanır. Bu yeşil alanda mayıs ayı itibari ile Dallık ismi verilmiş olan yerel eğlence düzenlenir.

Son dönemlerde Yunanistan hududuna 6 kilometre mesafede yeralan Uzunköprü kazası geçimini ziraat ve tarımsal endüstri üstünden sağlamaktadır. Ergene Ovası’nın verimli topraklarında çeltik, ayçiçeği ve buğday başı çekmekte olup tarımsal mamuller, diğer yerlere kıyasla yüksek verimlilikle üretimi gerçekleşmektedir. Fakat nihai 20 senede Trakya’da gelişme gösteren kontrolsüz sanayii ile birlikte çevre sorunları Ergene Nehri’ni kullanılamaz duruma getirmiştir. Sanayii atıklardan ötürü her gün ayrı renkte dökülen Ergene Nehri kokusu ve ihtiva ettiği kimyasallar sebebiyle bütün bölge halkını ve ekonomisini negatif istikamette etkilemektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ismail demiroğlu diyor ki:

    0544.732.03.85 iyi günler efendim ben ismail demiroğlu 03.03.1976 sakarya doğumluyum sakarya büyük şehir belediyesin de ceşitli birimlerinde görev yaptınm sözleşmeli olarak ve cevre koruma daire başkanlığına bağlı ilsan ilaclama şirketinde arazı cevre ve positif kuyuları ilaclama işlerinde calıştım ve sezon bitti iş hakkı fes oldu şu an corlu da hikamet etmekteyim sayın değerli başkanım siz iş imkanı sağlamanızı saygılarımla arz edrim ve bu başvuruyu değerlendirmeye almanızı saygılarımla arz ederim refaranz sakarya büyük şehir belediyesinde emekli amir hayrettin kaya 0533.. sakarya büyük şehir belediyesinden emekli arac amiri.

BİR YORUM YAZ