Edirne Süloğlu Belediyesi Personel Alımı

Edirne Süloğlu Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Süloğlu Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Edirne Süloğlu Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Edirne Süloğlu Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Edirne Süloğlu Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Süloğlu Hakkında
Süloğlu, Edirne vilayetinin kuzeydoğu tarafında yeralan ve Kırklareli vilayetine hududu olan kazadır.

Büyük Taarruz’dan sonra Mudanya Ateşkesi hükümlerine nazaran 22 Kasım 1922 senesinde Türk topraklarına iştirak etti. Cumhuriyetin ilk senelerinde Edirne Merkez’e bağlı olan bir köy olan Süloğlu, 1934 senesinde bucak 1967 senesinde belediye gerçekleşti. 1991 senesinde kaza durumuna geldi.İlçenin yüzölçümü 256 kilometrekaredir. Güney bölgesinde Havsa, doğu bölgesinde Kırklareli, kuzey bölgesinde Lalapaşa ve batı bölgesinde Edirne ile çevrelenmiştir. Dalgalı bir arazi alanına haizdir. Öncelikli yükseltileri Tavşan Tepe, Fakir Tepe, Yatsı Tepe ve Kamber Tepe’dir. Akarsuları, Süloğlu Deresi ve Geçkinli Deresi’dir. Öncelikli göletleri, Süloğlu Barajı, Keramaettin Sülecik ve Geçkinli Göletleridir. Karasal iklim egemenlik sürmektedir. Çoğunlukla kuru ziraat daha fazla icra edilir. Öncelikli ziraat mamulleri, tahıllar, ay çiçeği ve mısısdır. İlçe içerisinde daha fazla büyük baş hayvancılığı olaraktan süt inekçiliği icra edilir, küçük baş hayvanlardan koyun yetiştiriciliği yapılır, arıcılıkta gelişmeye kazandırılmıştır.

İlçe, 10 köy ve merkezde yer alan dört semtten meydana gelmektedir. 1997 nüfus sayımında kaza merkezinin nüfus bilgisi 5633, bağlı olan köyleri dahil toplam nüfusu TUIK verilerine göre 11.426 olurken, 2000 nüfus araştırmasına bakılırsa kaza merkezi 6546, bağlı olan köylerle beraber toplam popülasyon 11.912 kişi olmuştur.

İlçe içerisinde tarımsal araç imalatına dönük faaliyetler gerçekleşmektedir. İlçenin Domurcalı yöresinde 1993 senesinde başlatılmış olan Edirne Organize Sanayi bölgesi alt yapı faaliyetleri, 260 hektar arazi üstünde sürdürmektedir.

İlçe yeraltı zenginlik kaynakları çok ehemmiyetli olmamakla beraber, Geçkinli Köyü yakınında Linyit kömürü, Süloğlu yakınında Kuars madenleri işletilmektedir. Yine Süloğlu’nun kuzeyinde bulunan Aktaşlar yöresinde Mermer madeni yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ