Edirne Lalapaşa Belediyesi Personel Alımı

Edirne Lalapaşa Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Lalapaşa Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Edirne Lalapaşa Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Edirne Lalapaşa Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Edirne Lalapaşa Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Lalapaşa Hakkında
Lalapaşa, Edirne vilayetine 22 kilometre mesafede bulunan bir kazadır.

İlçenin kuzey bölgesinde ve batı bölgesinde Bulgaristan, doğu bölgesinde Süloğlu kazası ve güney bölgesinde Edirne vilayeti bulunmaktadır.

İlçenin yüzölçümü 536.788 dekar, ortalama deniz seviyesi yüksekliği ise 72 metre olup Edirne iline mesafesi 22 kilometredir. İlçe arazisi genel anlamda düz olmakla beraber Balkan (komşu) kesimleri engebeli konumdadır. Tepelerin üst bölümlerinde erozyon ile oluşmuş sivri dişli granitler yer almaktadır.İlçe içerisinde birçok derecik bulunmasına karşın ehemmiyetli bir akarsuyu bulunmuyor.

İlçe iklimi tipik karasaldır. İlçeye düşen senelik yağmur miktarı 350–450 milimetredir.

İlçe bununla beraber serhat bölge konumunda bulunmaktadır. Ülkemizin Bulgaristan ile olan hududunun 55.455 metresi Lalapaşa bölgesinde yer almaktadır.

Edirne-Lalapaşa-Hamzabeyli sınır devlet yolu ise kaza hudutları içinden geçmektedir.

İlçe ekonomik durumu tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne göre şekillenmektedir. Civar halkının %95’i geçimini ziraat ve hayvancılıktan sağlamaktadır. Alanda kayıtlı çiftçi sayısı 2.781 şahıstır. İlçenin toplam sektörü 536.788 dekardır. İlçe ziraat arazisinin büyük çoğunluğunda buğday, arpa ve ayçiçeği imalatı gerçekleşmektedir. Ek olarak silajlık mısır, fasulye, yulaf, yonca ve sebze ekimi gerçekleşmektedir.

İlçe içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası şubesi olup ayrı bankaların merkezleri yoktur. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ