Edirne Keşan Belediyesi Personel Alımı

Edirne Keşan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Keşan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Edirne Keşan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Edirne Keşan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Edirne Keşan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Keşan Hakkında
Keşan Edirne vilayetinin bir kazasıdır. Türkiye Trakyası’nın Çorlu, Tekirdağ, Çerkezköy, Edirne ve Lüleburgaz’dan sonrasında en büyük 6. kentidir. Kuzey tarafında İpsala ve Uzunköprü, doğu tarafından Tekirdağ’ın Malkara, güneydoğu tarafında Tekirdağ’ın Şarköy, güney bölümde Çanakkale ilinin Gelibolu, güneybatı tarafında Enez kazaları ve Ege Denizi’yle sarılıdır.

Keşan’ın merkez nüfus bilgisi 57.195 şeklindedir. 5 kasaba ve 45 köyden oluşmuş olan kazanın toplam nüfus bilgisi ise 80.010’dur. Bu rakam, mevsim özelliklerine bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermekte, bilhassa yaz mevsiminde 500.000-600.000 kişiye ulaşmaktadır.

Keşan ilçesinde hayatını sürdüren bir çok insanların kökeni Karamanoğulları Beyliğinden gelmektedir. Osmanlı, Karamanoğulları Beyliği’ne son verdikten sonrasında Karamanoğulları’nın fazlaca kesmini Balkanlara yerleştirmişir. Balkanlardabulunan Türk iskanı çok eski senelerden sonra bulunur fakat esas yerleşme ve yakın yerleşme Osmanlı dönemindedir. Ek olarak Osmanlı Akıncılarıda Karamanoğlu torunlarıdır. Müslüman balkanlıların oluşturmuş olduğu çoğunluğu Türkçe konuşan vatandaşların ağırlıkta olmuş olduğu Keşan ilçesinde pomak, Arnavut ve azca sayıda boşnak Türk vatandaşları da bulunmaktadır.

Nüfusun hepsi Türkçe konuşmaktadır. Fakat kimi köylerinde yaşlı insanların temel dili, Pomakça veyahut biçiminde diyalektten Slavca’dır. Kimi köylerinde de düşük sayıda Boşnaklar yer alır.Keşan Marmara Bölgesi’nin Trakya bölümündedir. Civarda Akdeniz ikliminin Marmara’ya mahsus iklim şekli egemenlik sürmektedir. Yüzölçümü 1087 kilometrekare olan Keşan ilçesinin denize olan yüksekliği 100 metre yüksekliğindedir. Azami noktası ise 371 metre ile Hızırilyas (Hıdrellez) tepedir. Senelik yağmur miktarı 550–600 milimetre olup, mevsimlere bakılırsa dağılımı Kış: %38, Güz: %27, İlkbahar; %22 ve Yaz: %13 şeklindedir.
Toplu bir yerleşme alanı görülmekte olan Keşan ilçesinde Cumhuriyet zamanında ve bilhassa son 20 senede son derece hızlı bir yapılaşma göze çarpar. Kooperatif ve hususi kişilerin yapıları günümüzde hızlı bir şekilde sürdürmektedir. Bu süratli gelişmeye toplumsal yaşam da ayak uydurmuştur. Keşan’da her gün, bilhassa haftalık piyasası olan cumartesi günü fazla canlı bir günlük hayat tespit edilmektedir. Bu hareket Keşan’da sosyo-ekonomik yaşamı da pozitif açıdan etki göstermektedir.

Yaygın bir hinterlandın sağlık merkezi olmuş olduğu gibi ticaret ve turizm merkezi de olan Keşan Vergi Dairesine kayıtlıdır.

25 tane Anonim, 372 tane Limited, 13 tane ticari birleşke ve diğer türde 1 adet olmak suretiyle 411 firma yer almaktadır.

1589 ticari getiri, 105 zirai getiri, 138 serbest meslek ve diğer mesleklerde 385 olmak suretiyle gerçek usulde 2226; 2107 basit usulde ticaret, 11’i serbest meslek olmak suretiyle basit usulde 2118, toplam 4364 Gelir Vergisi mükellefi, 411 tane de Kurumlar Vergisi mükellefi bulunur.

Yukarıdaki malumatlar ışığında genel vergi vaziyetine baktığımız zaman, 1996 senesinde 934 milyar olan toplam vergi tahakkuku 1997 senesi sonu neticesiyle 2 trilyon lirayı bulmakta ve tekrardan alınmış olan bilgilere nazaran, vergi tahsilatının da 1997 senesi açısından %90’larda seyrettiği tespit edilmektedir.

Keşan İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği üyesi 44 köyden 29 köye süt imalatını, kaliteyi ve piyasa payını yükseltmek emeliyle Yunan yurttaşı da gelmektedir. Kuruluşu gerçekleşen piyasa sebebi ile kaza merkezi nüfusu TUIK verilerine göre cumartesi günleri 100.000’e ulaşmaktadır. Ticari yaşamın bir değişik göstergesi olan borsa işlemleri Keşan Ticaret Borsa’sında tekrardan bilhassa ziraat ve hayvancılık mamulleri üstünde seyretmektedir.

Un (5), yağ (1), çeltik (5), yem (1), süt (2), hazır çorba (1) fabrikaları yanı sıra 11 tane süt işleme fabrikası, 23 tane fırın ve 16 tane imalat tesisi ve 3 tane hazır giyim tesisi, 3 tane hazır beton imalat fabrikası, 14 tane kömür 3 tane taş ocağı ve küçük endüstri sitesinde 30 değişik iş kolunda çalışan küçük BÜYÜK çaplı endüstri kuruluşları bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ