Edirne Havsa Belediyesi Personel Alımı

Edirne Havsa Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Havsa Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Edirne Havsa Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Edirne Havsa Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Edirne Havsa Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Havsa Hakkında
Havsa, Edirne ilinin bir kazası.

Havsa, Edirne vilayetinin kuzey yarısında ve Lalapaşa yaylası üzerinde bulunmaktadır. Doğu tarafında Kırklareli, batı tarafında Edirne merkez kazası, kuzey bölümde Süloğlu ve güney bölümde Uzunköprü kazalarıyla sınırdır.

İlçe içerisinde dağ bulunmuyor; kuzey-güney yönünde sıralanan tepeler bulunur. Bu düşük yükseltili yayvan tepelerin en yükseği, Doğruk Tepe’dir. Vadilerin derinliği düşüktür. Bu vadilerden birinin yaygın zemini Osmanlı Ovası ismiyle anılır. Öncelikli akarsuları Oğulpaşa, Necatiye, Kuleli dereleriyle, Darıdere ve Aşırıdere şeklindedir. Bunlar Ergene ırmağının kolları halindedir. İlçe içerisinde doğal göl bulunmuyor fakat yapay gölet yer almaktadır.

İlçe vilayet merkezine 27 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kuzey ve batı bölgesinde Edirne vilayeti, güney bölgesinde Uzunköprü ve Pehlivanköy kazaları, doğu bölgesinde ise Kırklareli vilayeti ve Babaeski kazaları yer almaktadır. Yüzölçümü 454 kilometrekare olup, ortalama deniz seviyesi yüksekliği 31 metre içinde değişmektedir.Arazi çoğunlukla ova olup jeolojik devirlere ilişkin kütle oluşumlarından ortaya geldiğinden genç bir yaşa haizdir. Dağ, yayla, ırmak ve ormanın yer almadığı arazi neredeyse ziraat arazisinden müteşekkildir. İlçe içerisinde sene süresince karasal bir iklim devam etmektedir.
Ülkemiz bazında adrese dayalı olacak şekilde nüfus sayımı sorgulamasına nazaran ilçemiz merkezinin nüfusu 466 kişi artarak 8081’den 8547′ ye terfi etmiştir. Köylerin nüfusu TUIK verilerine göre ise 2960 gerileyerek 15,946 ‘dan 12,986′ ya azalmıştır.

Kentte yaşayanların kaza nüfusuna miktarı %33’den %39’a yükselirken köylerde yaşayanların oranıda %67’den %61’e şeklinde değişmiştir.
Gerçekleşen tespitlerde kaza merkezinde bayan nüfusunun erkek nüfusundan çok, köylerinde ise erkek nüfusunun bayan nüfusundan çok olmuş olduğu saptanmıştır. Bu duruma bakılırsa kadın nüfusunun kaza nüfusuna miktarı %50,2 erkek nüfusunun miktarı da %49,8 olaraktan saptanmıştır.

2000 senesinde gerçekleşen Havsa merkez ve köylerinde yaşayan toplam nüfus 24027 olurken 2007 senesinde meydana gelen sayıma nazaran 21533 olacak şekilde saptanmıştır.

5 ve 22 köyü yer alan Havsa, Edirne vilayetine bağlı olan bir nahiye olurken 1954 senesinde 6.324 Sayılı Kanunun çıkmasıyla ilçe yapılmıştır. İlçe merkezi ve köylerinde toplu yaşam düzeni egemen olup, mezra ve kom yoktur. Devlet otoritesi ve yasalara saygılı olan halk meselelerini Hukuk düzeni kapsamı altında çözme yoluna gitmektedir.

Merkez kaza belediyesi yanı sıra kasaba belediye teşkilatı bulunmuyor. Belediye hudutları kapsamı altında, Hacıisa, Hacıgazi, Varoş, Yenimahalle ve Cumhuriyet mahalleleri olmak suretiyle 5 semt yer almaktadır.

İlçe merkezine bağlı olan 22 köyün hepsinde su, elektrik ve telefon yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ