Edirne Enez Belediyesi Personel Alımı

Edirne Enez Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Enez Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Edirne Enez Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Edirne Enez Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Edirne Enez Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Enez Hakkında
Enez, Türkiye’nin Edirne iline bağlı olan bir kazası ve bununla beraber ilçenin merkezinde bulunan belde. Enez kazasının 21 kilometre kuzey bölgesinde İpsala, 60 kilometre doğu bölgesinde Keşan kazası, güney bölümde ve batı tarafında Ege Denizi ve Yunanistan ile mülki ve millî komşu ile dönüştürülmüş olup, Meriç Nehri’nin denize dökülmüş olduğu Ege’nin Kuzey sahilinde bulunan bir yarımada üstünde bulunmaktadır. İlçe, toplamda 30 kilometre deniz, 44 kilometre mülki hudutlara haizdir. Enez kazasının bölgesinin toplam nüfus bilgisi 2011 sayımına nazaran 11.066 olup, yüzölçümü 473 kilometrekare şeklindedir.

Enez kazasında genel anlamda Akdeniz iklimi görülmektedir. İlkbahar ve güz ayları yağmurlu, kış ayları sert ve kuru geçer. Kış ayında düşük kar yağmakla beraber nemli bir hava egemenlik sürmektedir.Bölgede devlet karayolu olaraktan bir tek Enez-Keşan karayolu bulunmaktadır.

İlçenin ekonomik durumu temel olacak şekilde tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne göre şekillenmektedir. Öncelikli yetiştirilmiş olan bitkisel mamuller buğday, ayçiçeği, çeltik ve hayvanların besin gereksinimlerini karşılamaya yönelik yemlik bitkilerdir. Hayvancılık dolayısıyla büyükbaş ve küçükbaş yetiştiriciliği eşite yakın bir halde dağılmakta olup kazanın, en yüksek bölgesi olan hisarlı dağı etrafında doğal yerli ırk büyükbaş yetiştirilmektedir. İlçenin öteden beri büyük gelir kalemlerinden önde gelen balıkçılık gayri muntazam ve kaçak avlanma ile birlikte gitgide ehemmiyetini yitirmektedir. Ecnebi ülkere ihraç edilen yılan balığı hemen hemen yok diyebileceğimiz kadar azca yakalanmaktadır. Lüfer ise bulunması olanaksız bir duruma ulaşmıştır.

İlçe içerisinde çalışan aktif endüstri kuruluşları yabacı sermayeli yaklaşık 130 çalışanlı kil tesisi ve Büyükevren köyünde yer alan çiğ süt işleme fabrikasıdır. Kimi köylerinde nihai dönemlerde, bilhassa 2005 senesinden sonrasında meyvecilik plansmanlarına hız verilmiş meyve sektöründe ihracatlık ürünlerde üretime start verilmiştir. Bu mevzuda Çeribaşı köyü başta olmak üzere yatırımcı sayısı ilçe içerisinde hızlı bir şekilde çoğalmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ