Edirne Belediyesi Personel Alımı

Edirne Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Edirne Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Edirne Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Edirne Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Edirne Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Edirne Hakkında
Edirne, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında, doğu tarafından Kırklareli ve Tekirdağ, güney bölümde Çanakkale ve Ege Denizi, batı tarafında Evros (Yunanistan) ve kuzey bölümde Hasköy (Bulgaristan) ile çevrili vilayettir.

Edirne’nin geneli düzlük olup vilayet hudutları içindeki rastgele bir rakım 500 metreyi aşmadığı için il içerisinde dağ bulunmuyor. Korudağ Edirne ilinde bilinmesine karşın bu yanlış bir bilgidir. %25’i ormanlık olan ve arazilerinin %57’sinde ziraat imal edilen vilayetin en dikkat çekici akarsuyu, Karaağaç dışında haline gelmek suretiyle Türk-Yunan hududunu çizen Meriç’tir.Vilayetin iklimi güney tarafından kuzey bölgesine doğru çıkıldıkça sert hale gelir; Ege Denizi’ne kıyısı olan güney tarafında daha fazla ılıman Akdeniz iklimi yaşanırken, vilayet merkezinin de bulunmuş olduğu kuzey tarafında sert kışlarıyla ortaya çıkan karasal iklim egemendir.

Edirne vilayet merkezini yaratan şehri, bölgeye adlarını sunan ve Hint-Avrupa kökenli bir kavim olan Traklar hayata geçirmiştir. Tanınan en eski adı bununla birlikte bir Trak boyu isimi olan Odrysai’dir. Uscudama olaraktan de hatırlanan kent tahmin edilen Milattan Önce 170 yılında Romalıların egemenliğine geçer. Milattan Sonra 125 senesinde Roma İmparatoru Hadrianus’un emriyle yine bayındırlaştırılan kente Hadrianopolis adı verilir. Roma İmparatorluğu’nun bölünmesiyle Doğu Roma İmparatorluğu veyahut öteki isimiyle Bizans’ın payına düşen kent, bir müddetliğine Avarlar, Bulgarlar ve Haçlıların eline geçse de şehrin 1361 senesinde Türklerce fethine dair Bizans’ta yer alır. 1365 yılında Osmanlılarca başkent yapılan Edirne, 1453’te İstanbul ilinin başkent olmasından sonrasında da ehemmiyetini kısmen yitirse de, padişahların gözde yerlerinden bir tanesi ve İşlek bir ticari ve yönetimsel merkez olacak şekilde kalmıştır. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ