Düzce Yığılca Belediyesi Personel Alımı

Düzce Yığılca Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yığılca iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Düzce Yığılca Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Düzce Yığılca Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Düzce Yığılca Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yığılca Hakkında
Yığılca, batı tarafından Düzce vilayeti ve Akçakoca kazası, güney tarafından Kaynaşlı kazası ve Bolu vilayeti, kuzeyinden Zonguldak ilinin Alaplı kazası, doğu tarafından Bolu vilayetinin Mengen kazası ile çevrili durumdadır.  İlçenin vilayet merkezine mesafesi 38 kilometre olup en yakın limit kentlerden Adapazarı’na 100 kilometre, Ankara iline 276 kilometre ve İstanbul iline 234 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.İlçenin deniz düzeyinden yüksekliği 350 metre, yüzölçümü 640 kilometrekare şeklindedir. Engebeli ve eğimi yüksek olan bir bölgede inşa edilmiş kazanın tarım arazisi fazla yetersiz, genel anlamda ormanlık arazi egemendir. İlçenin iklimi Batı Karadeniz iklimini çağrıştıran ılıman bir iklimdir. Yığılca kazası, Düzce Ovası’nı sulayan Hasanlar Barajı Gölü’ne akan Melendere Çayı’nın yukarı havzasında bulunur. En yüksekteki Yaylatepe Köyü dışında öteki köyler bu havzanın güney ve kuzeyinde bulunan yamaçlara birer sıra şeklinde dizilmişlerdir. Bu şekli ile uzun bir “U” görünümünde olan havza epey dağlarla kaplı ve sarptır. İlçe hudutları içinde Hasanlar Barajı’da bulunur!

İlçe coğrafi özelliği bakımından eğimli, bir çok ormanlık arazi alanına haiz olduğu için, ziraat arazisi dar ve verimsiz durumdadır. Toplam tarımsal saha 104.250 dekar civarı durumundadır. İlçe içerisinde ekili saha 14.950 hektar şeklindedir. Yığılca ilçemizde senelik yaklaşık buğday imalatı 7.500 ton, arpa 600 ton, mısır 12.000 ton, çavdar 60 ton ve fındık 8.000 tondur. İlçe içerisinde 8.500 tane sığır, 548 tane manda, 2.924 tane koyun, 1.226 tane keçi, 80 at, 567 eşek, 70 katır ve 1.800 arı kovanı yer almaktadır. Alabalık imalatı 3 üretme çiftliğinde senelik 3 tondur. Broiler tavuk imalatı senelik 5.363.750 şeklindedir. İlçe merkezinde bir tane devlet bankası yer almaktadır.

Yığılca ilçemizin 29 mahallesi  ve 39 köyü bulunur. Köyler engebeli arazi üstüne inşa edilmiştir. İlçenin sadece merkezinde belediye yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ