Düzce Gümüşova Belediyesi Personel Alımı

Düzce Gümüşova Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Gümüşova Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Düzce Gümüşova Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Düzce Gümüşova Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Düzce Gümüşova Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gümüşova Hakkında
Gümüşova kazası D-100 Karayolu üstünde yer almaktadır. İlçe Düzce vilayetine 18 kilometre uzaklıkta olup Düzce ovasının bitişiğinde yer almaktadır. Güneybatı bölgesinde kalır. Batı bölgesinde Sakarya, güneybatı tarafında Bolu, doğu tarafından Çilimli kazası ve kuzey bölümde de Cumayeri komşularıdır. İlçenin doğusundan büyük melen çayı akmaktadır. İlçeye bağlı olan köyler içinde Yakabaşı, Selamlar, Çaybükü, Elmacık, Adaköy, Sarıdere, Sultaniye yer almaktadır. İlçenin öncelikli geçim kaynakları tarıma dayanmakla beraber vilayet, kalkınmada başlıca yöreler kapsamına dahil edildikten sonrasında birçok sahada yeni fabrikalar açılarak istihdama katkı olunmuştur.Gümüşova kazası 1321 senesinde Osman Bey’in silah dostu Konuralp Gazi tarafınca Düzce ve Üskübü ile birlikte alınmıştır. Bu bölge yaşam alanı olaraktan Fatih Sultan Mehmet zamanından sonra kullanılmaya başlanmıştır.  Osmanlı Devleti ordusunda yer alan hayvanların kışlaklıyacağı ahırların Gümüşova’da gerçekleşmesi nedeniyle Kışla ismini almaya hak kazanmıştır. Birinci Dünya Savaşı sırasında Kışla işgale uğramıştır. Milli Mücadele zamanında cereyan eden Düzce İsyanları, yoğunlukla bu alanda tesirini kaydetmiştir. Ondan sonra bu isyanlar Ali Fuat CEBESOY ile Mareşal Fevzi ÇAKMAK tarafınca engellenmiştir. Kışla 1927 senesinde nahiyelik sıfatını edinmiştir. 1963 senesinde Belediye teşkilatı inşa edilmiştir. Kışla, 1987 senesinde Cumayeri ile birleşerek Cumaova ilçesi ismini elde etmiştir. 1993 senesinde Cumayeri’nden ilişkisi kesilerek Gümüşova ismi ile yeni ve müstakil bir ilçe olmuştur. Gümüşova, Aralık 1999 yılında Düzce vilayetinin vilayet durumuna gelmesi sebebi ile Düzce vilayetine bağlandı. Gümüşova ilçesinin belediye başkanlığını 30.3.2014 yılından sonra Ahmet Azap devam ettirmektedir.

Gümüşova kazasının yüzölçümü 9.000 hektar, ortalama deniz seviyesi yüksekliği ise 128’dir. İlçe içerisinde tipik bir Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Yaz ayları sıcak ve yağmurlu, kış ayları serin ve yağmurludur. Güz ve ilkbahar da sis miktarı yüksektir. Bölge bitki örtüsü sebebi ile varlıklıdır. Avlanmanın serbest olmuş olduğu çağlarda kazadan geçmekte olan Melen Çayı’nda balık avcılığı gerçekleşmektedir. İlçe fındık, kayın ve ceviz benzeri Karadeniz iklimine özgü bitki dokusuna haizdir. Fındık açısından varlıklı olan Düzce’de, köylerin büyük bölümünde fındık yetiştiriciliği yapılmaktadır.

1997 Genel Nüfus Sayımına bakılırsa kazanın toplam nüfus bilgisi 16.879 şeklindedir. İlçe merkezinin nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 10.754, köy nüfus bilgisi ise 6.125 şeklindedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ