Düzce Gölyaka Belediyesi Personel Alımı

Düzce Gölyaka Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Gölyaka Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Düzce Gölyaka Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Düzce Gölyaka Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Düzce Gölyaka Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gölyaka Hakkında
Gölyaka, Düzce vilayetinin kazasıdır. Efteni Gölü çevresine kurulmuş olduğu için, adına Gölyaka denmiştir, çevresi dağlarla sarılıdır. İstanbul ilimize 200 kilometre, Ankara’ya ise 250 Kilometre mesafede bulunmaktadır.

Nüfus’un bir çoğu tarımdan geçinir. Büyükbaş & Küçükbaş hayvancılık, fındık en dikkat çekici geçim kaynaklarıdır. Bunun yanı sıra ufak çapta olsa da tekstil fabrikaları da kaza ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

İlçenin, tarih öncesi insan yaşantısına değin kesin kanıt ve kalıntılar bulunmamasına karşın, sahip olmuş olduğu coğrafi pozisyonu ve tabiatı açısından ilkçağlardan sonra insan hayatına ve yerleşmesine uygun bir yöre olaraktan önümüze çıkmaktadır.Gölyaka ve çevresinin geçirmiş olmuş olduğu tarihi aşamalar olarak; Gölyaka ilçemizi içerisine alan toprakların ilk sahipleri Proto Hititleri’dir. Milattan Önce 5000 senelerinde Anadolu Trakyası olaraktan söz edilen bu topraklarda pek çok yaşam merkezi oluşturmuşlardır. Bitinya olacak şekilde isimlendirilen Bursa, İzmit ve Bolu toprakları içinde kalmış olan Bölgenin Hititlerce Milattan Önce 1800-2000 yılları içinde iskan edilmiş olduğu, Hititlerin zayıflamasıyla beraber Milattan Önce 1200’lü yıllarda Firiklerin, Milattan Önce 7. asırdan sonra Lidyalıların hakimiyeti altına girmiş olduğu ve bundan sonrasında sırası ile Romalılar ve Bizans İmparatorluklarının topraklarına katılmış olduğu tahmin edilmektedir.

Birinci Dünya savaşı öncesi ve hemen sonra Osmanlı İmparatorluğunca kaybedilmiş olan Osmanlı otoritesinin sarsıldığı bölgelerden ve l877 – l878 Türk-Rus Savaşının hemen peşinden Bolu ve civarına bilhassa Bölgeye Kafkasya’dan, Doğu Karadeniz Bölgesinden, Balkanlardan, Akdeniz Bölgesinden, Kuzey Irak’tan 5 temel grupta büyük göçler gerçekleşmiştir.

İlçe İmamlar Köyü durumundayken 1955 senesinde Düzce vilayetine bağlı olan bucak olmuş ve 1962 senesinde, yakınında yer alan gölden ötürü ismi Gölyaka olacak şekilde değiştirilerek güncellenmiştir. Gölyaka Düzce İlçesine bağlı olan nahiye merkeziyken l987 senesinde çıkarılan 3392 sayılı Kanun ile o zamanda yer alan 19 köyü dahil olmak üzere Bolu İline bağlı Gölyaka İlçesi olmuş ve 1988 senesinin Temmuz ayından sonra resmen icraata başlamıştır. Fakat 1999 seneyi içinde Bolu İlinden ilişkisi kesilerek 190 Sayılı Kanunda imal edilen değişiklik ile Bakanlar Kurulunun Kararı ile 03 Aralık 1999 müstakil İl olmasıyla Gölyaka İlçesi de Bolu vilayetinden ilişkisi kesilerek Düzce İline bağlı duruma getirilmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ