Düzce Çilimli Belediyesi Personel Alımı

Düzce Çilimli Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çilimli Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Düzce Çilimli Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Düzce Çilimli Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Düzce Çilimli Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çilimli Hakkında
Çilimli, Düzce vilayetinin kazası olan bir ilçemizdir.

Moğol istilası ile çöken Selçuklu Devleti’nden sonrasında Anadolu’da bulunan 26 Türk Beyliği kurulmuştur. Bu beyliklerden kabul edilen ve Söğüt yöresinde yer alan Osmanlı Beyliği Bizanslılarla sınırdaştı. Bu Beylik zaman içinde hudutlarını ardında bırakarak topraklarını genişletmeye karar verdi. Osman Gazi’den sonrasında yerine geçmiş olan oğlu Orhan Gazi’nin Komutanlarından Konuralp Bey, Bizans tekfurları ile meydana getirdiği savaşlar nihayetinde Konuralp ve etrafındaki Çilimli’yi Türk Egemenliğine almıştır. Osmanlı Bizans zamanında Gümüşova’da çıkarılan madenlerin işlendiği ve dönemin darphanesi olmuş olduğu isminin de buradan geldiği, “Çil’mi” sözcüğünün zaman içinde “Çilimli” olaraktan değişikliğe uğramış olduğu halk içinde yaygın olaraktan dile getirilmektedir. 1869 senesine değin Kastamonu ili Bolu Mutasarrıflığı Göynük Beldesine bağlı olan bir köy olan Çilimli, Düzce vilayetinin ilçe olmasından sonrasında Düzce vilayetine bağlı duruma getirilmiştir. 1957 senesinde Belediye teşkilatı faaliyete geçirilmiştir. Çilimli 1958 senesinde bucak olmuş 1990 senesinde de ilçe yapılmıştır. Çilimli, Aralık 1999 yılında Düzce ilinin vilayet durumuna gelmesi sebebiyle Düzce iline bağlı duruma getirilmiştir.Çilimli ilçesinin deniz düzeyinden yüksekliği 120 metre yüksekliğindedir. Kuzey bölgesine doğru uzandıkça yükselti artmakla dönem dönem 600-700 metreyi bulabilmektedir. Kent merkezinden güneye doğru inildikçe arazi ova durumundadır. Kaplandere dağlarından dünyaya gelen Bıçkı Deresi ve Bayramali Derisi’nin birleşmesi sonucunda ortaya gelmiş olan Akdere Suyu kaza merkezinden geçmektedir. Çilimli 1. aşama deprem kuşağı üzerinde yer almaktadır. İlçenin senelik sıcaklık ortalaması 13.7 derece şeklindedir. Yaklaşık yağmur miktarı ise metrekareye 845 kilo şeklindedir. İlçe bolca yağmurlu ve nemli bir iklim karakteri taşımaktadır. Bilhassa kışın Düzce Ovası’nda görülmekte olan sis tabakasına Çilimli ve aralığında denk gelinememekte bu yüzden de yaşam alanı olacak şekilde ideal bir pozisyondadır.

Çilimli kaza olması ile birlikte yapılaşmada kısmende olsa bir hareketlilik gözlenmiş, fakat kazanın pozisyonu büyük yaşam merkezlerinin güzergahında bulunmayışı, Düzce vilayetine yakın oluşu ve vatandaşların çoğunluğunun Düzce ile bağlantısı olması sebebiyle nüfus nispetinde bir azalma gözlenmektedir. En nihai 1997 senesinde oluşturulan Genel Nüfus araştırmasına nazaran kazanın toplam nüfus bilgisi 14.871 şeklindedir.

İlçenin ekonomik durumu genel anlamda tarıma bağlıdır. İlçenin %54,34’ü fındık ve bağ-bahçe arazisidir. İlçenin 1999 fındık imalatı 4.500 tondur. İlçe içerisinde 5.700 tane büyük baş, 500 tane küçük baş, 92.750 aralığında da kanatlı hayvan yer almaktadır. 1.200 tane fenni kovan mevcut olup senelik bal imalatı 32 tondur. 1999 senesinde kırmızı et imalatı 105 tondur. İlçe içerisinde hususi piyasaya ilişik 2 tane fındık kırma tesisi yer almaktadır. Bu durumun dışında 3K Kelebek Mobilya ve Dekorasyon Tesisleri’de ilçe içerisinde etkinliklerini sürdürmektedir. Ek olarak ilçe içerisinde Düzkap Sunta Tesisi, İto Kilit Fabrikası, Parrot Tekstil Fabrikası, Rotmans, Marlboro Tütün Tesisi ve Karaüçler Gıda Sanayi Anonim Şirketi’de ilçe ekonomisine büyük katkılar vermektedir. İlçe içerisinde Ziraat Bankası’nın şubesi de yer almaktadır.

Çilimli 1990 senesinde Düzce vilayetinden ilişkisi kesilerek müstakil bir ilçe yapılmıştır. Aralık 1999 senesinde de Düzce vilayetinin il olmasıyla beraber Çilimli, Düzce vilayetine bağlı duruma getirilmiştir. İlçe merkezinde bir belediye teşkilatı yer almaktadır. İlçenin 3 ve 22 köyü yer alır. Yaşam bölgeleri birbirine yakın bir pozisyondadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ