Düzce Belediyesi Personel Alımı

Düzce Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Düzce Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Düzce Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Düzce Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Düzce Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Düzce Hkakında
Düzce, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz Kısmı’nda bulunan vilayettir. Düzce ilinin tarihi, Milattan Önce 1390-800 seneleri içinde karar devam eden Hititler’e değin uzanmaktadır. Orhan Gazi’nin komutanlarından Konuralp Bey’in Bizans Tekfurları ile 1323’te meydana getirdiği savaşlar neticesi Osmanlı topraklarına katılan Düzce, 1869 seneye değin Kastamonu Ili Bolu Mutasarrıflığı, Göynük Beldesi’ne bağlı olan bir kasaba ismiyle tarihte yer verilmiştir. 1869 yahut 1870 senesinde Bolu Sancağı’na dayanan Ilçe haline gelmiştir. 1999 seneye değin kaza olan Düzce 1999 Gölcük zelzelesi ve 1999 Düzce depreminin hemen peşinden son zamanların 57. Türkiye Hükûmeti tarafınca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınmış olan vilayet statü durumu verilme hükmü ile ve 9. Türkiye reisicumhuru Süleyman Demirel’in kabulü ile vilayet statü durumu almıştır.Düzce vilayeti yüksek oranda Karadeniz iklimi etkilidir.Kimi hallerde batı tarafından sınır olmuş olduğu Marmara iklimi tesirleri de hissedilir.Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Uzun Seneler İçinde Yapılan Yaklaşık Değerlerine (1960 – 2012) bakılırsa: Senelik yaklaşık sıcaklık 13,2°Cdir. En soğuk ay Ocak (3.7°C), en sıcak olan ay Temmuzdur (22.6°C). Yağmur oranı 817,7 mmdir. Kış ve Sanbahar mevsimleri yağışın fazla olmuş olduğu zamanlardır, en kurak mevsim yaz mevsimidir. Yağışın mevsimlere dağışı şöyle yapılır: Kış %32, Güz %26, İlkbahar %23, Yaz %19.

Senelik yaklaşık nemlilik %77,5’dir. Kar yağışlı gün sayısı 6, karın bölgede kalma müddeti 5 gündür. Don vakası 44 gün görülür.Sis vakası en yüksek Kasım ayı itibari ile (8 gün) olmak suretiyle, senede 23 gün yapılır.

Karadeniz ikliminin hakim olmuş olduğu il içerisinde Kış ayında yaprağını döken Ormanlar yaygın sahalar oluşturur. 242.340 hektar sahaya haiz vilayetin %51’ine eşit gelmiş olan 122.712 hektarlık bir çoğu iyi korunmuş ormanlar kalır. Ormanlarda öncelikle Kayın olmak suretiyle, Gürgen, Kestane,Çınar, Meşe, Ihlamur, Yabani Fındık, Dişbudak, Titrekkavak, Beyaz Söğüt yer alır.Tahmin edilen 600 metre rakımdan sonrasında iğne yapraklılar görülmeye başlar. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ